Andrzej Panek: To był trudny, ale owocny rok dla Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Termomodernizacja kolejnych zasobów spółdzielni, budowa nowych miejsc parkingowych, masa remontów i sukces w Budżecie Obywatelskim. Mimo trudnych okoliczności spowodowanych epidemią, Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej udało się wiele osiągnąć. Przyszły rok na pewno będzie równie pracowity.

Byt andrzej panek

Nasza spółdzielnia wkraczała w 2020 rok z dużym optymizmem i ambitnymi zamiarami. Celem zarządu BSM niezmiennie jest modernizacja zarządzanych obiektów, aby spełniały współczesne standardy i zapewniały lokatorom wysoki komfort oraz bezpieczeństwo. Chcemy, żeby bytomskie osiedla były dobrymi miejscami do życia, dlatego zdecydowaliśmy się inwestować również w otoczenie naszych budynków, żeby było przyjazne, ładne i funkcjonalne.

Epidemia jednak zaskoczyła wszystkich i spowodowała mnóstwo zamieszania. BSM musiała więc szybko dostosować się do nowych warunków, co bez wątpienia się udało, bo nie musieliśmy rezygnować z przyjętych planów na ten rok. Co więcej pracownicy spółdzielni już od pierwszych dni pandemii włączyli się do walki z wirusem, za co jestem im ogromnie wdzięczny. Rozdysponowaliśmy wśród mieszkańców maseczki ochronne, płyn do dezynfekcji, natomiast najmłodszym przekazaliśmy ponad 200 pakietów z przyborami plastycznymi i maseczkami. Z kolei w administracjach i siedzibie spółdzielni wdrożyliśmy zasady reżimu sanitarnego, a w częściach wspólnych naszych zasobów regularnie prowadzimy dezynfekcję.

Jestem dumny z załogi BSM, która w tym trudnym czasie stanęła na wysokości zadania, dzięki czemu mogliśmy kontynuować najróżniejsze remonty i naprawy, w tym m.in. wymianę pionów sanitarnych, prace malarskie i elektryczne w klatkach schodowych, montaż nowej stolarki drzwiowej w piwnicach itp. Jednym z naszych priorytetów jest dbałość o zieleń otaczającą zabudowania naszej spółdzielni, dlatego w tym roku przeprowadziliśmy sporo prac pielęgnacyjnych i nasadzeń nowych roślin, natomiast by unikać rozjeżdżania trawników przez parkujące samochody sukcesywnie budujemy nowe miejsca postojowe, jak np. przy ul. Podhalańskiej, czy gen. Grota-Roweckiego.

W mijającym roku Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa zrealizowała również większe zadania inwestycyjne. Wśród nich znalazły się m.in. remonty balkonów przy ul. Alojzjanów, docieplenia ścian szczytowych przy ul. Grottgera i pl. Wojska Polskiego oraz termomodernizacja wieżowców przy ul. Cichej, Chorzowskiej i Żeromskiego. Warto zauważyć, że w tych przypadkach nasza spółzielnia podjęła się wymiany starych izolacji, które ze względu na przestarzałe metody wykonania nie posiadały już odpowiednich parametrów termicznych, a w dodatku wyglądały nieestetycznie i stwarzały realne zagrożenie dla mieszkańców. Dzięki zrealizowanym inwestycjom mieszkańcy będą mogli teraz cieszyć się ciepłem w swoich domach, jednocześnie oszczędzając na rachunkach za ogrzewanie.

Muszę przyznać, że praca dla lokatorów BSM to czysta przyjemność. Wielokrotnie mogłem się przekonać, jak wspaniali ludzie mieszkają w naszych zasobach. Najlepszym dowodem na potwierdzenie moich słów jest tegoroczny Budżet Obywatelski, do którego bytomianie zgłosili budowę wielofunkcyjnego placu zabaw przy ul. Grota Roweckiego 21-25 oraz powstanie boiska wielofunkcyjnego przy Branżowej Szkole I Stopnia nr 8 Specjalnej. Nasi mieszkańcy tak bardzo się zmobilizowali, że oba projekty wspierane przez naszą spółdzielnię uzyskały ogromne poparcie w głosowaniu, dzięki czemu zostały zakwalifikowane do realizacji. Zachęceni tym sukcesem BSM już rozgląda się za kolejnymi pomysłami, jakie może wspomóc w przyszłorocznym budżecie.

Na 2021 rok patrzymy z dużą nadzieją. Zarząd spółdzielni chce dalej wcielać w życie kolejne punkty przyjętego planu pięcioletniego. Dlatego życzymy wszystkim dużo zdrowia w nadchodzącym roku, by był on dużo spokojniejszy i szczęśliwszy, niż obecny.

Andrzej Panek
prezes BSM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon