III liga. Pierwszy transfer Polonii Bytom. Kim jest nowy zawodnik?

Od 1 stycznia oficjalnie nowym zawodnikiem Polonii Bytom jest Kordian Górka. Boczny obrońca ostatnio był bez klubu, ale ma spore doświadczenie w rozgrywkach II ligi.

Byt 135175493 4004732916218105 8219837637961320427 o

Piłkarze Polonii Bytom niedługo pojawią się na pierwszym treningu w 2021 roku. Zawodnicy jeszcze odpoczywają, ale w klubie praca wre. Efektem jest pierwsze wzmocnienie, które ogłoszono już 1 stycznia.

Nowym zawodnikiem niebiesko-czerwonych został Kordian Górka. 22-latek już jesienią rozpoczął treningi z bytomskim klubem, ale musiał cierpliwie poczekać na kontrakt. Wszystkie formalności już sfinalizowano, więc młody zawodnik może myśleć o występach w III lidze.

- Z zespołem miałem okazję już trochę potrenować. Drużyna przychodzi na każdy trening uśmiechnięta, widać, że jest zgraną ekipą. To z całą pewnością również miało wpływ na bardzo udaną rundę jesienną. Cieszę się, że mogę być jej częścią i już nie mogę doczekać się startu rundy wiosennej - mówi Górka na oficjalnej stronie klubu.

Nabytek Polonii to przede wszystkim boczny obrońca, który jednak może także grać na boku pomocy. Ostatnie pół roku był bez klubu, a wcześniej trzy lata spędził w Elanie Toruń. Tam miał okazję nabrać doświadczenia w II lidze.

Przez trzy sezony rozegrał 55 meczów na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Na koncie ma także cztery gole. Transfer do Polonii jest dla niego powrotem na Górny Śląsk, bo futbolu uczył się w akademii Stadionu Śląskiego Chorzów. Stamtąd na moment trafił do GKS-u Bełchatów, gdzie jednak nie przebił się do pierwszej drużyny.

fot. Facebook/Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon