Bytomski hokej rośnie w siłę. Panie i panowie rządzą w swoich ligach

W tym sezonie bytomskie drużyny świetnie spisują się w rozgrywkach hokejowych i zakończyły 2020 rok na pierwszych miejscach. To tylko podsyca kibicowskie apetyty przed powrotem niebiesko-czerwonych do własnego lodowiska.

Wygląda na to, że bytomscy hokeiści już przyzwyczaili się do grania poza swoim domem. Ten sezon pokazuje, że ciągłe wyjazdy nie odbijają się na wynikach naszych zawodników. Drużyna seniorów spisuje się znakomicie w rozgrywkach Młodzieżowej Hokej Ligi, która jest zapleczem najwyższej klasy rozgrywkowej.

W grudniu przed przerwą świąteczno-noworoczną bytomianie rozegrali cztery spotkania. Bez większych problemów wygrali wszystkie, a wyniki nie pozostawiają złudzeń, kto był lepszy na lodzie. Niebiesko-czerwoni strzelili 33 bramki, tracąc zaledwie cztery.

Podopieczni Mariusza Puzio ogrywali kolejno MOSM Tychy 8:0, KS Katowice Naprzód 8:2, SMS Toruń 7:1 oraz MKS Sokoły Toruń 10:1. Seria czterech zwycięstw z rzędu sprawiła, że Polonia nie tylko jest liderem rozgrywek, ale także ma aż pięć punktów przewagi nad drugim UKS-em Niedźwiadki Sanok.

Hokeiści z Bytomia na lód wrócą 9 stycznia, a do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały cztery spotkania. Potem większość uczestników rozpocznie walkę o mistrzostwo Polski juniorów.

A co słychać u bytomskich hokeistek? Nasze panie także kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i są liderkami swojej grupy. W tym sezonie zdarzyło się im jedno potknięcie w postaci porażki ze Stoczniowcem Gdańsk 2:3, ale pozostałe siedem spotkań kończyły się już zwycięstwami mistrzyń Polski.

Ostatnie trzy spotkania to już pogromy w wykonaniu niebiesko-czerwonych. Zawodniczki Polonii najpierw rozbiły Unię Oświęcim 13:1, a potem Atomówki GKS Tychy 18:0 i 7:0. Do zakończenia pierwszej fazy sezonu pozostały cztery mecze, a potem bytomianki rozpoczną bój w fazie play-off o szósty mistrzowski tytuł z rzędu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt hokej trening 2017 fbpb

Hokej: los Polonii w rękach sponsora...

Byt lodowisko

Lodowisko wreszcie zostanie otwarte

Byt vietaptdp2015 75

Tour de Pologne już dziś w Bytomiu!

Byt lodowisko

Koniec lodowiska pod chmurką

Byt 2 bytomska barborka

Rajdowa Barbórka w Szombierkach

Byt szombierki bytom trybuna

III liga: szczęście nie było po stronie Szombierek

III liga: awans Polonii wymknął się spod kontroli