Kupiliście choinkę w doniczce? Nie wyrzucaj jej na śmietnik - przekaż ją do zasadzenia

Kolejny rok z rzędu Miejski Zarząd Dróg i Mostów ratuje żywe choinki przed wylądowaniem na śmietniku po świętach. Pracownicy jednostki dadzą im nowe życie na bytomskich zieleńcach.

Byt choinka na pl akademickim

W poprzedniej edycji akcji do MZDiM zgłosiło się kilkadziesiąt osób z choinkami. Tym razem znów można oddawać drzewka do zasadzenia w parkach i na skwerach. By tak się stało, należy przynieść je do zaplecza technicznego MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1a w godzinach od 8:00 do 18:00 w dni robocze i weekendy.

- Choinkę należy zostawić pod bramą główną, a następnie zadzwonić domofonem i poinformować o przywiezieniu drzewka - informuje Urząd Miejski.

Następnie drzewka są na zimę przechowywane w szklarni. Po zahartowaniu się na wiosnę są sadzone w różnych miejscach na terenie Bytomia. W ubiegłym roku posadzono je m.in. na pl. Słowiańskim, Akademickim, parku Amendy, skwerze Szalonka, czy promenadzie na Rozbarku.

Organizatorzy akcji zachęcają do tego, aby - w miarę możliwości - przed dostarczeniem choinki do MZDiM zahartować ją poprzez wystawienie jej na chłodniejszy korytarz lub do garażu. Ważne jest, żeby przywożone choinki były zielone, niewysuszone i miały nie więcej niż 1,7 m. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest ich stan oraz ocenią ich system korzeniowy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon