Jakie załączniki warto dodać do podania o pracę?

Każdemu ubiegającemu się o stanowisko pracy zależy, aby jak najlepiej wypaść, a także, żeby jego dokumenty rzucały się w oczy oraz zostały niezapomniane. To niesamowicie trudne zadanie, ale nie ma rzeczy, którym nie można sprostać. Pomożemy ci, aby twoje CV zostało opatrzone genialnymi załącznikami, które pomogą ci się wyróżnić na tle innych. Marzysz o tym stanowisku w tej firmie? Przedstaw się jak najlepiej i najciekawiej, a my pokażemy ci, co będzie dobrym atutem twojej aplikacji.

Byt cv

CV i co do tego?

Podstawowym pytaniem w tym temacie jest to: jakie załączniki są warte dodania do CV? Jak się wyróżnić, jak najlepiej zaprezentować swoje osiągnięcia oraz umiejętności? Czy można to zrobić jedynie w lakoniczny sposób krótkich zdań albo klasycznych myślników i wypunktowania? Stwórz wyjątkowe załączniki do podania tak, aby zostały wyróżnione i pokazały cię jako najodpowiedniejszego kandydata.

Jakie załączniki warto dodać co CV?

Do CV zwykle dołącza się tak zwane klasyki, to znaczy list motywacyjny oraz podanie o pracę. Ale czy to wystarczy, by kariera stanęła przed tobą otworem, a przyszły pracodawca już nie chciał czytać innych portfolio?

Proponujemy lekko odbiegające od klasycznego kanonu załączników, które warto dodać do CV. Ważne, aby każdy załącznik dokumentował twoje możliwości oraz umiejętności. Pokaż się z jak najlepszej i atrakcyjnej strony. W zależności od posiadanych osiągnięć załącz do swojego CV poszczególne załączniki: referencje, certyfikaty, prezentacje, filmiki na YouTube czy nawet prowadzony przez ciebie blog.

Referencje

Każdy pracodawca marzy o pracowniku, który jest strzałem w dziesiątkę. Wielką wagę w tym zakresie posiada referencja o pracowniku. To znaczy dokument wystawiany przez poprzedniego pracodawcę. Referencje z zasady są pozytywne i stawiają cię w możliwie najlepszym świetle. Zamieszczone w nich są kluczowe cechy oraz osiągnięcia. Z tekstu takiej referencji firma, do której aplikujesz dowie się opinii na twój temat. Zapozna się także z twoimi najlepszymi cechami charakteru, jak współpracujesz w grupie, a także w jaki sposób najlepiej z tobą współpracować.

Certyfikaty

Przedstawianie w załącznikach do CV certyfikatów to złoto, które świadczy o twoich umiejętnościach. Wystawiane są one przez konkretne instytucje oraz świadczą o kompetencjach w określonym zakresie. Są one jak najlepszy bilet, akredytacja do pokazania swoich umiejętności, ukończonych kursów. Pracodawca dzięki nim ma potwierdzenie twojego prawa do wykonywania określonych czynności.

Prezentacje

Przedstawienie się w CV za pomocą prezentacji, bądź załączenia w mailu prezentacji przedstawiającej twoje zalety to genialny sposób na przykucie uwagi. Obok takiego postawienia sprawy nie da się przejść obojętnie. Prezentacje to nowatorskie sposoby na zainteresowanie sobą przyszłego pracodawcy. Taką prezentację można równie dobrze przesłać w formacie PDF, który pozwoli zachować nienaruszoną formę dokumentu.

Filmy na YouTube

Aplikujesz na stanowisko, w którym liczą się wystąpienia publiczne? Nie zapomnij przedstawić swoich umiejętności już na wstępie. Polecamy załączanie do CV filmików zamieszczanych w serwisie YouTube. To doskonały sposób na pokazanie siebie w akcji. Zdecydowanie pokazanie swojej twarzy, głosu i gestykulacji bardziej przykuwa uwagę przyszłego pracodawcy niż suche słowa i zapewnianie o swoich niepowtarzalnych umiejętnościach. Natomiast jeśli zajmujesz się tworzeniem bloga, także nie zapomnij pochwalić się nim jako swoim atutem.

Załączniki tworzące nietypowe CV

Zdecydowanie nieschematyczne CV to jeszcze temat mało powszechny , dlatego gwarantuje on przykucie uwagi. Nie ma co zastanawiać się nad wymienianiem swoich cech. Bierz los w swoje ręce i od początku załączaj oraz afiszuj swoje najlepsze cechy za pomocą nowoczesnych posunięć. Każdy certyfikat, referencja, prezentacja czy video CV to krok do wyróżnienia się z tłumu i zdobycia wymarzonego stanowiska.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon