Magdalena Fręch zaczyna nowy sezon. W Dubaju powalczy o Australian Open

Za kilka dni rozpoczną się kwalifikacje do wielkoszlemowego Australian Open. Dość nietypowe, bo nie odbędą się w Melbourne, a w Dubaju. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich leci Magdalena Fręch z Górnika Bytom.

Byt 121551150 3322142827822091 7552675442656073806 o

Magdalena Fręch ma za sobą bardzo udany rok. W kraju wywalczyła indywidualne oraz drużynowe mistrzostwo Polski. Z kolei na arenie międzynarodowej dopisała do swojego dorobku indywidualne zwycięstwo w turnieju ITF w Bendigo oraz dwie deblowe wygrane rangi ITF (w Macon oraz Charleston).

Tenisistka Górnika Bytom ma chrapkę na więcej. Nowy sezon zaczyna od wielkiego wyzwania w postaci kwalifikacji do wielkoszlemowego Australian Open. Zawody będą nietypowe, bo nie odbędą się w Melbourne, a w Dubaju. Dopiero główny turniej będzie rozgrywany w Australii.

- Tak naprawdę od wyniku, jaki w nich osiągnę w Dubaju, będą zależały dalsze moje plany na drugą połowę stycznia i luty. Wiadomo, bardzo chciałabym się zakwalifikować do pierwszej imprezy Wielkiego Szlema w sezonie. I jeżeli mi się to uda, to od razu z Dubaju polecę do Melbourne. Tam, tak jak wszystkich uczestników Australian Open, przejdę dwutygodniową kwarantannę połączoną z treningami. A tuż przed nim być może uda mi się zagrać jakiś turniej już na miejscu w Melbourne - mówi Fręch na stronie Polskiego Związku Tenisowego.

Kwalifikacje będą się odbywać w dniach 10-13 stycznia. Z kolei turniej główny Australian Open zaplanowany jest na 8-21 lutego. Reprezentantka Górnika Bytom jeszcze nie zna pierwszej rywalki, z którą rozpocznie walkę o awans do turnieju wielkoszlemowego.

Fręch do tej pory trzy razy w karierze zakwalifikowała się do najbardziej prestiżowych zawodów w tenisie. W minionym roku jednak odpadała w kwalifikacjach do Australian Open i French Open, a w US Open w ogóle nie startowała.

fot. Facebook/Magdalena Fręch

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 51612561 2012423952168274 7817056996611325952 o

Ju-jitsu: 14 medali Fight Club Bytom w Pucharze...

Byt bytomski sport tabliczka

Tajemniczy aneks i zmiana prezesa przed wyborami

Byt pilki bramka polonia

IV liga: w październiku derby Bytomia! [TERMINARZ]

Byt polonia drzewiarz

Sprintem przez boiska: seria porażek w Wielką...

Byt trampisz kazimierz

Piękny hołd dla legendy Polonii. Kazimierz...

Byt polonia braz

Hokej: wymarzone rozpoczęcie nowego sezonu

Byt bnt krystyna

Wspiął się na Szyb Krystyna i stanął na rękach!...