Co warto wiedzieć przed zakupem okien?

Każda osoba przed zakupem nowych okien ma wiele wątpliwości. Ogromny wybór dostępny na polskim rynku sprawia, że inwestorzy są zdezorientowani. Zakup stolarki okiennej to niezwykle ważna decyzja – nie tylko podczas budowy nowego domu, ale także podczas remontu starego. Przekonaj się, co warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu.

Okna z Krakowa powinny być dopasowane do potrzeb inwestora. Muszą spełniać jego wszystkie oczekiwania. W tym przypadku spore znaczenie ma wiele kwestii, takich jak odpowiednie profile, a przede wszystkim ich klasa oraz ilość komór. Są oznaczane symbolami A, B oraz C. Najwyższa i najlepsza klasa profilu to A, oznacza to, że profile mają grubość przynajmniej trzech milimetrów. Jeżeli zdecydujesz się na stolarkę okienną niższej klasy, musisz się liczyć z tym, że po jakimś czasie okna mogą ulegać odkształceniom, co spowoduje, że będą mniej szczelne, a do wnętrza może zacząć dostawać się nawet woda. W tym przypadku istotna jest również ilość komór, im ich więcej, tym lepiej, ponieważ okna PCV Kraków są w takim przypadku cieplejsze

Okna plastikowe Kraków – ważne wskazówki

Jeszcze przed podpisaniem umowy na zakup stolarki okiennej, powinieneś skupić się na parametrach poszczególnych produktów. Znaczenie w tym przypadku ma przede wszystkim współczynnik przenikania ciepła. Im jest niższy, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że więcej ciepła pozostanie we wnętrzu. Co ważne, koniecznie sprawdź, czy współczynnik przenikania został wyliczony dla całego okna, a nie tylko dla samej szyby. To jednak nie wszystko, ponieważ powinieneś pochylić się także nad kwestią trzech innych parametrów, takich jak odporność na obciążenie wiatrem, przepuszczalność powietrza oraz wodoszczelność. Okna mogą, a nawet powinny chronić domowników przed hałasem. Izolacyjność akustyczna informuje o tym, jak bardzo zainstalowany produkt wycisza dźwięki z zewnątrz.

Ciepły montaż okien – to ma znaczenie

Jako świadomy konsument, powinieneś zwrócić również uwagę na sam montaż okien. Nawet najlepszy produkt, który zostanie nieodpowiednio zainstalowany nie będzie spełniał swojej funkcji. Właśnie dlatego warto wybrać ciepły montaż okien Kraków. Jest to sposób na poprawienie szczelności i zapewnienie świetnej jakości na długie lata. Nie każda firma jest jednak w stanie wykonać profesjonalną instalację ze specjalnymi taśmami paroprzepuszczalnymi. W tym specjalizują się eksperci z Novobudowa. Jest to firma, która zatrudnia fachowców z prawdziwego zdarzenia, którzy doradzą Ci zakup odpowiednich produktów, ale oprócz tego skupią się również na własnym montażu całości, dzięki czemu Ty będziesz w pełni usatysfakcjonowany z funkcjonalności nowych okien w domu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon