Bytomskie szpitale szczepią przeciw COVID-19

Pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 przyjął dziś personel oddziału zakaźnego bytomskiej „Jedynki”. Akcja szczepień medyków ruszyła już we wszystkich bytomskich szpitalach.

Byt bytom szczepienie

Na oddziale zakaźnym Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu od marca ubiegłego roku leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19 i teraz znów zajęte są prawie wszystkie miejsca. Tam wiedzą czym jest ta choroba i co do szczepień nikt nie miał wątpliwości – zgłosili się wszyscy!

- Jestem już zaszczepiony i jestem z tego powodu szczęśliwy. Z perspektywy ubiegłego roku to jeden z lepszych zawodowo dni. Szczepionka jest jedyną szansą normalizacji naszego życia: zawodowego i prywatnego - mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik oddziału zakaźnego w Szpitalu Specjalistycznym nr 1.

Na początek szczepieni są m.in. medycy

Jeszcze w grudniu szczepienia tzw. „grupy zero” - medyków, pracowników administracji szpitala oraz m.in. pracowników aptek czy gabinetów stomatologicznych – ruszyły w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Tam jako pierwszy zaszczepił się dyrektor placówki, Wojciech Michalik.

Na początku stycznia szczepienia ruszyły także w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 i w Szpitalu Specjalistycznym nr 1. W tym ostatnim także jako pierwszy zaszczepił się dyrektor placówki, Władysław Perchaluk. Po nim zaszczepili się kolejni pracownicy medyczni i administracyjni.

- Bardzo czekałam na to szczepienie, ponieważ chorowałam na COVID-19 i myślałam tylko o tym, żeby się zaszczepić. Każdy powinien to zrobić – podkreśla Joanna Kuczyńska, kierownik działu kadr w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

https://www.youtube.com/watch?v=zpxW-g2ARKE

Gdzie będą szczepieni mieszkańcy Bytomia?

Zapisy na szczepienia dla osób spoza tzw. „grupy zero” rusza 15 stycznia. Tego dnia, według zapowiedzi rządu, ma zostać uruchomiony system rejestracyjny. Na szczepienie będzie się można zapisać przez specjalną infolinię, u lekarza POZ, poprzez stronę internetową lub Internetowe Konto Pacjenta. Ministerstwo Zdrowia opublikowało już listę punktów szczepień przeciw COVID-19. W Bytomiu będzie 21 takich miejsc.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon