Oglądaj i wspieraj - VII Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny online

Przed nami kolejna odsłona Charatywnego Koncertu Świąteczno-Noworocznego w Bytomiu. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa wydarzenie przybierze inną formę – wirtualną. Cel pozostaje jednak taki sam, czyli pomoc potrzebującym dzieciakom.

Biorąc pod uwagę liczne obostrzenia spowodowane epidemią COVID-19 charytatywne wydarzenie nie może odbyć się z udziałem publiczności. To jednak nie zniechęciło organizatora, który postanowił przenieść widowisko w przestrzeń wirtualną. Koncert będzie też wyjątkowy ze względu na jego nowe miejsce – dotychczas odbywał się w kościele Trójcy Świętej w Bytomiu, natomiast teraz artyści zagrają w kościele św. Małgorzaty prowadzonym przez misjonarzy werbistów.

W świąteczno-noworoczny klimat wprowadzą nas: Julia Markowska – utalentowana skrzypaczka, Adrianna Wójcikowska – członkini Chóru Harmonia, Arkadiusz Popławski - wielokrotny uczestnik międzynarodowych mistrzowskich kursów improwizacji organowej w Niemczech oraz Marcin Gad – organizator i artysta wydarzenia.

Tegorocznym beneficjentem akcji jest Fundacja „Zobacz mnie” z Wrocławia. Organizacja pomaga chorym dzieciom, które znalazły się w beznadziejnej sytuacji: szuka sposobów leczenia dzieci w klinikach w Polsce i za granicą, organizuje badania przesiewowe oraz prowadzi terapie artystyczne dla podopiecznych. Instytucja daje możliwość rozwoju ukrytych talentów osób niepełnosprawnych. Dzięki temu odzyskują wiarę w siebie i radość życia. By pomóc potrzebującym została stworzona internetowa zbiórka. Link do zrzutki znajdziemy TUTAJ.

VII Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny emitowany będzie w najbliższą niedzielę 10 stycznia o godzinie 19:00 kanale YouTube.

fot. Marcin Gad

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt dziewczyny

Mieszkanka Bytomia wraz z zespołem zdobyła...

Byt rynek111

Zespołowa gra miejska na ulicach Bytomia....

Byt muzeum

Noc Muzeów 2021, Bytom. Ta noc rozpoczyna się w...

Byt 2

Industriada 2020. Dlaczego warto wybrać się do...

Byt 12

Zobacz Słońce zamkniętymi oczami

Bytomski4 Lew 2 Kopie

W Niemczech wspominali Bytom

Bytomski2 Bytom srodmiescie fot Tomasz Szemalikowski 2

Dlaczego na Rynku tak strasznie śmierdziało?