Kronika Policyjna: 11 stycznia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 641452 g

Ukrywał narkotyki w mieszkaniu

Codziennie bytomscy policjanci zatrzymują osoby mające powiązania z narkobiznesem. W piątek zatrzymali 28-latka, który w swoim mieszkaniu ukrywał narkotyki. Mundurowi przejęli amfetaminę. Za to przestępstwo bytomianinowi grozi do 3 lat więzienia.

Nie ma tygodnia, by policjanci nie zatrzymali podejrzanego o posiadanie czy handel środkami psychoaktywnymi. Z uwagi na dobro postępowań nie o wszystkich sprawach możemy jednak informować. Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy są w posiadaniu lub też zamierzają kupować środki psychoaktywne o konsekwencjach prawnych takiego postępowania. Śledczy nieustannie śledzą rynek narkobiznesu i walczą z tym przestępczym procederem. W piątek kryminalni z piątego komisariatu zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Bytomianin został zatrzymany w mieszkaniu, gdzie ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli amfetaminę. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Ukradł alkohol za 1500 złotych

Stróże prawa z komisariatu II zatrzymali 41-letniego złodzieja. Mężczyzna w ciągu ostatnich dni kilkukrotnie dopuścił się kradzieży sklepowych. Straty przekroczyły 1500 złotych. Złodziej usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

41-letni bytomianin odpowie za kradzież. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika ochrony i przekazany w ręce mundurowych. Łupem złodzieja padł alkohol. Analiza zapisu kamer monitoringu wykazała, że to nie pierwsza taka kradzież 41-latka. Jak ustalono, rabuś od początku miesiąca kilkukrotnie zabierał alkohol ze sklepowych półek. Za każdym razem nie płacąc. Łącznie straty przekroczyły 1500 złotych. Rabuś już usłyszał zarzuty. Teraz czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Za kratami może spędzić najbliższe 5 lat.

Drogówka podwumowała działania "Prędkość"

Policjanci z drogówki prowadzili działania pn. „Prędkość”. Ich nadrzędnym celem było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Oprócz brawury na drodze, jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Działania drogówki pn. „Prędkość” miały charakter kontrolno-prewencyjny. Celem tych działań było przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Ci, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń, a szczególnie tę prędkość rażąco przekraczali, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Stróże prawa ujawnili 62 naruszenia przepisów.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

"Lewe" papierosy i tytoń w rękach stróżów prawa

Bytomscy kryminalni przechwycili tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa do sprawy zatrzymali 40-letniego mieszkańca Bytomia, który w swoim samochodzie ukrywał kontrabandę. Teraz grozi mu nie tylko wysoka grzywna, ale i do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bytomskiej komendy w jednej z dzielnic miasta zatrzymali do kontroli nissana. Podczas kontroli okazało się, że w samochodzie znajdował się tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. W trakcie czynności śledczy przechwycili łącznie 41 kg tytoniu i ponad 1200 szt. papierosów. Do sprawy zatrzymali 40-letniego mieszkańca Bytomia. Czarnorynkową wartość lewego towaru oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 40 tys. zł. Teraz o losie zatrzymanego mieszkańca Bytomia zdecyduje sąd. Grozi mu wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

Świadkowie wypadku poszukiwani

Bytomscy śledczy poszukują świadków wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło 23 grudnia ubiegłego roku na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Świadkowie zdarzenia są proszeni o kontakt.

23 grudnia ubiegłego roku około godziny 18:50 w Bytomiu na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Seat i Volkswagen, które zderzyły się czołowo. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierujący samochodem VW.

Świadkowie wypadku są proszeni o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu telefonicznie pod numerem 47 8533339 lub osobiście z każdą jednostką Policji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon