Hokej. Mistrzostwo już prawie w garści

Do zakończenia Młodzieżowej Hokej Ligi zostały już tylko dwie kolejki. Liderem jest Polonia Bytom, której do mistrzowskiego tytułu brakuje jednego punktu. Już w najbliższy weekend mogą wystrzelić korki od szampanów.

Byt markus spiske XHTB Zp R Boi0 unsplash

Bytomscy hokeiści nowy rok rozpoczęli od dwóch zwycięstw. W miniony weekend Polonia Bytom pokonała Cracovię 5:1 oraz UKH Unię Oświęcim 6:0. Podopieczni Mariusza Puzio dzięki temu utrzymali pozycję lidera w Młodzieżowej Hokej Lidze.

Rozgrywki za chwilę dobiegną końca, bo zostały już tylko dwa mecze w tym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że tytuł powędruje do niebiesko-czerwonych, którzy przed finiszem są w bardzo komfortowej sytuacji.

Polonia ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem, którym jest Opole Hokej Klub. To z kolei oznacza, że do mistrzowskiego tytułu brakuje tylko jednego punktu, który trzeba wywalczyć w dwóch ostatnich kolejkach. Rywalami będą UKS Niedźwiadki Sanok (16.01) oraz MMKS Podhale Nowy Targ (17.01). W obu tych spotkaniach gospodarzem będzie klub z Bytomia, który swoje mecze rozgrywa w Jastrzębiu-Zdroju.

Po sezonie w MHL bytomscy hokeiści rozpoczną walkę o mistrzostwo Polski juniorów. Będzie zatem okazja, aby sezon zakończyć z dwoma tytułami, a nie można zapominać, że mamy jeszcze drużynę kobiecą, która jak co roku rządzi w PLHK.

Nasze hokeistki także mają za sobą pierwsze mecze w 2021 roku. 9 i 10 stycznia ograły Unię Oświęcim 4:1 oraz 11:2. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostał im dwumecz z drugim w grupie A Stoczniowcem Gdańsk. Potem przyjdzie czas na fazę play-off, która wyłoni najlepszą drużynę w kraju.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chojnowski patryk tenis

Zawodnik Polonii Bytom zdobył mistrzostwo świata

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

Ryszard wieczorek polonia bytom

Polonia Bytom ma nowego trenera. Niedawno ją ograł

Skarpa bytom wspinaczka

Wybitni wspinacze będą się ścigać w Bytomiu

Polonia Bytom wygrała Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom

Polonia z okręgowym pucharem. Finał do jednej bramki

269609188 307445714755558 6108923502035181072 n

Przyjaźń została poza boiskiem. Chłodne przyjęcie w Opolu

Fras wolosz eihc

Dwa prestiżowe turnieje hokejowe w bytomskim lodowisku