Hokej. Mistrzostwo już prawie w garści

Do zakończenia Młodzieżowej Hokej Ligi zostały już tylko dwie kolejki. Liderem jest Polonia Bytom, której do mistrzowskiego tytułu brakuje jednego punktu. Już w najbliższy weekend mogą wystrzelić korki od szampanów.

Byt markus spiske XHTB Zp R Boi0 unsplash

Bytomscy hokeiści nowy rok rozpoczęli od dwóch zwycięstw. W miniony weekend Polonia Bytom pokonała Cracovię 5:1 oraz UKH Unię Oświęcim 6:0. Podopieczni Mariusza Puzio dzięki temu utrzymali pozycję lidera w Młodzieżowej Hokej Lidze.

Rozgrywki za chwilę dobiegną końca, bo zostały już tylko dwa mecze w tym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że tytuł powędruje do niebiesko-czerwonych, którzy przed finiszem są w bardzo komfortowej sytuacji.

Polonia ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem, którym jest Opole Hokej Klub. To z kolei oznacza, że do mistrzowskiego tytułu brakuje tylko jednego punktu, który trzeba wywalczyć w dwóch ostatnich kolejkach. Rywalami będą UKS Niedźwiadki Sanok (16.01) oraz MMKS Podhale Nowy Targ (17.01). W obu tych spotkaniach gospodarzem będzie klub z Bytomia, który swoje mecze rozgrywa w Jastrzębiu-Zdroju.

Po sezonie w MHL bytomscy hokeiści rozpoczną walkę o mistrzostwo Polski juniorów. Będzie zatem okazja, aby sezon zakończyć z dwoma tytułami, a nie można zapominać, że mamy jeszcze drużynę kobiecą, która jak co roku rządzi w PLHK.

Nasze hokeistki także mają za sobą pierwsze mecze w 2021 roku. 9 i 10 stycznia ograły Unię Oświęcim 4:1 oraz 11:2. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostał im dwumecz z drugim w grupie A Stoczniowcem Gdańsk. Potem przyjdzie czas na fazę play-off, która wyłoni najlepszą drużynę w kraju.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon