Atak zimy w Bytomiu. Drogowcy walczą ze śniegiem

Od wczoraj nad Górnym Śląskiem sypie śnieg. Miasta metropolii GZM szybko zrobiły się białe. Dla drogowców to początek walki o utrzymanie jezdni w należytym stanie.

Byt snieg na pilsudskiego

Pługopiaskarki i pługosolarki wyjechały na ulice Bytomia 12 stycznia o godzinie 16:00. W sumie do akcji skierowano około 30 pojazdów tego typu. Odśnieżanie bytomskich ulic to nie lada wyzwanie, ponieważ na terenie naszego miasta znajduje się aż 262,8 km różnego rodzaju dróg, a ciągle padający śnieg nie ułatwia zadania. Intensywne opady powodują, że oczyszczone jezdnie chwilę później znów robią się białe, dlatego kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i dostosować styl jazdy do panujących warunków.

Jak informuje Komenda Miejska Policji wczoraj na bytomskich drogach doszło do czterech kolizji. Na szczęście nikt nie poniósł poważnych obrażeń, a szkody dotyczyły jedynie samych pojazdów.

- Okres zimowy i związane z tym opady śniegu to trudny czas dla kierowców. Takie warunki wymagają od posiadaczy "czterech kółek" większego refleksu i wyobraźni. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych - apelują bytomscy policjanci.

Informacje o problemach spowodowanych sytuacją pogodową - np. spadający śnieg z dachów - należy przekazywać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bytomiu (tel. 32 388 76 15 i alarmowy: 998, e-mail: pczk@um.bytom.pl) oraz dyspozytora Akcji Zima (tel. 723 111 492), który przyjmuje wszelkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników należących do miasta.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon