Piekary Śląskie: Śmierć 13-letniej Patrycji z Bytomia. Nieoficjalnie: Morderstwo

Znamy nowe fakty w sprawie 13-latki z Bytomia. Policja potwierdza, że została zamordowana. Według nieoficjalnych źródeł nastolatka była w ciąży ze swoim zabójcą.

Byt poszukiwania 13 latki z bytomia

- W związku ze sprawą zabójstwa 13-letniej Patrycji, policjanci zatrzymali jej znajomego 15-letniego mieszkańca w Piekarach Śląskich – potwierdziła w środę wieczorem Śląska Policja.

Nastolatek spędził noc w policyjnej izbie dziecka. Śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy, m.in. przeglądają nagrania z kamer w pobliżu miejsca odnalezienia ciała.

- Po wielu godzinach rozmowy z funkcjonariuszami, 15-latek dokładnie opisał zdarzenie i miejsce, w którym znajdują się zwłoki - relacjonuje zespół prasowy Śląskiej Policji.

Ciało znajdowało się, tak jak pisaliśmy wcześniej, na nieużytkach w Piekarach Śląskich pod kartonami. Było zmasakrowane...Poszkodowana zginęła w wyniku licznych ran zadanych ostrym narzędziem.

Chłopak zabił 13-nastolatkę?

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dziewczyna była w ciąży z 15-latkiem. Chłopak od samego początku był w kręgu podejrzeń, chociaż przedstawił wiarygodną wersję, że we wtorek wieczorem dziewczyna po kłótni pobiegła z nim w kierunku ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Co chwilę zmieniał jednak zeznania, co było bardzo podejrzane. Ostatecznie to on miał zadać Patrycji śmiertelny cios.

Według Kodeksu Karnego za przestępstwo nie odpowiadają osoby, które nie ukończyły 17 roku życia. Tylko w wyjątkowych sytuacjach nieletni może zostać pociągnięty do odpowiedzialności jako dorosły – dotyczy to np. zbrodni, gwałtu zbiorowego lub porwania. Jak podała nam Śląska Policja, 15-latek odpowie za morderstwo 13-latki przed sądem rodzinnym.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Szukał jej prawie cały Śląsk. Finał okazał się tragiczny. Po kilkunastu minutach od zgłoszenia zaginięcia dziewczyny, znaleziono ciało 13-latki.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, policjanci z Piekar Śląskich wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego KWP w Katowicach zakończyli poszukiwania 13- letniej Patrycji. Niestety finał nie kończy się szczęśliwie. Ciało dziewczyny znaleziono na terenie Piekar Śląskich, nieopodal nieużytków.

- W tej chwili trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Na miejscu nadal pracują śledczy, którzy zabezpieczają dowody w sprawie, ustalają świadków oraz okoliczności tej tragedii – informuje policja.

Po raz ostatni widziano ją we wtorek w Piekarach Śląskich. Od tego czasu nie skontaktowała się z bliskimi.

- Około godziny 18 po kłótni ze znajomym 13-latka pobiegła w kierunku ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich i do chwili obecnej nie wróciła do domu oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną – czytamy na stronie Policji Śląskiej.

fot. Policja Śląska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon