Międzynarodowy turniej na otwarcie lodowiska w Bytomiu!

Budowa nowej hali lodowiska to jedna z najważniejszych inwestycji sportowych w Bytomiu w ostatnich latach. Prace szybko postępują i wszystko wskazuje na to, że zakończone zostaną przed terminem. Dlatego trwają już przygotowania do otwarcia lodowiska. Co zaplanowano?

Zgodnie z umową inwestycja powinna zostać ukończona we wrześniu tego roku, ale może to nastąpić kilka miesięcy wcześniej. Obecnie przy ul. Pułaskiego trwają już prace wykończeniowe, a na przełomie stycznia i lutego montowane będą hokejowe bandy.

- Realizacja inwestycji przebiega przebiega sprawnie i szybko. Tak wykonawca, jak i my jesteśmy przygotowani do tego, by zamknąć inwestycję wcześniej. Pracujemy już nad planem otwarcia lodowiska, tak aby miało to duży wymiar – podkreśla Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Co zaplanowano na otwarcie lodowiska w Bytomiu?

Wielkie otwarcie nowego lodowiska jest dopiero przygotowywane, ale już wiadomo, że planowany jest m.in. międzynarodowy turniej hokejowy z udziałem ośmiu reprezentacji. To duże przedsięwzięcie logistyczne, bo mecze będą rozgrywane w dwóch miastach.

- Cztery drużyny będą grały w Bytomiu i cztery w Tychach, a mecze półfinałowe i finałowe zostaną rozegrane w Bytomiu. Skład reprezentacji, które wezmą udział w turnieju jest jeszcze dogrywany – tłumaczy Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Nowoczesna hala lodowiska, której budowa to koszt 40 mln zł, będzie także udostępniono do zwiedzania dla mieszkańców Bytomia i nie tylko. Planowana jest także ślizgawka na nowej tafli lodowiska oraz inne atrakcje.

https://www.youtube.com/watch?v=QhE5dXOq29U

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon