Policyjny owczarek odchodzi na zasłużoną emeryturę

Maks - owczarek niemiecki z bytomskiej komendy Policji - zakończył służbę, a wraz z nim jego przewodnik, aspirant sztabowy Adam Sawicki. Razem patrolowali ulice od 2011 roku.

Byt 39 642096 g

Bytomscy policjanci pożegnali szczególny duet stróży prawa. Po dziesięciu latach służby na zasłużoną emeryturę odszedł pies patrolowo-tropiący Maks. Pracę w Policji zakończył również jego przewodnik, asp. sztab. Adam Sawicki, który służył przez 30 lat.

Obydwoje strzegli porządku w mieście od 2011 roku. Jak podkreślają bytomscy policjanci, doskonały i wyszkolony węch Maksa był dla nich ogromnym wsparciem podczas poszukiwań osób zaginionych, tropienia sprawców napadów, kradzieży, bądź włamań. Ponadto czworonóg pomagał również w przy zabezpieczaniu imprez masowych.

- Dziękując temu niezwykłemu duetowi za wspólną służbę, życzymy godnej emerytury, a dla Maksa zawsze pełnej miski smakołyków - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Teraz Maks spędzi następne lata swojego życia na odpoczynku u boku swojego opiekuna. W pełni na to zasłużył, bowiem służbie w Policji poświęcił aż 82 "psich" lat ;)

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt policja tasma

9-latka potrącona na ul. Świętochłowickiej

Byt policja radiowoz

Policja szuka kierowcy, który potrącił 14-latkę

Byt policja tasma

Bytomianka nie jest matką zmarłego noworodka

Byt amorek gora milosci

Wandale zniszczyli Kupidyna. Teraz wrócił na...

Byt 39 476242

Kronika Policyjna: 26 lutego [przegląd]

Byt 39 460168

Kronika Policyjna: 20 listopada [przegląd]