Policyjny owczarek odchodzi na zasłużoną emeryturę

Maks - owczarek niemiecki z bytomskiej komendy Policji - zakończył służbę, a wraz z nim jego przewodnik, aspirant sztabowy Adam Sawicki. Razem patrolowali ulice od 2011 roku.

Byt 39 642096 g

Bytomscy policjanci pożegnali szczególny duet stróży prawa. Po dziesięciu latach służby na zasłużoną emeryturę odszedł pies patrolowo-tropiący Maks. Pracę w Policji zakończył również jego przewodnik, asp. sztab. Adam Sawicki, który służył przez 30 lat.

Obydwoje strzegli porządku w mieście od 2011 roku. Jak podkreślają bytomscy policjanci, doskonały i wyszkolony węch Maksa był dla nich ogromnym wsparciem podczas poszukiwań osób zaginionych, tropienia sprawców napadów, kradzieży, bądź włamań. Ponadto czworonóg pomagał również w przy zabezpieczaniu imprez masowych.

- Dziękując temu niezwykłemu duetowi za wspólną służbę, życzymy godnej emerytury, a dla Maksa zawsze pełnej miski smakołyków - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Teraz Maks spędzi następne lata swojego życia na odpoczynku u boku swojego opiekuna. W pełni na to zasłużył, bowiem służbie w Policji poświęcił aż 82 "psich" lat ;)

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt samochod laweta

Zaparkował tak, że tramwaj nie mógł przejechać!...

Byt plac sobieskiego

Zwłoki na Placu Sobieskiego. Policja czeka na...

Byt stadion pb

Były prezydent Bytomia odwołał się od wyroku za...

Byt 39 638522

Kronika Policyjna: 7 grudnia [przegląd]

Byt kolizja na chrzanowskiego

Skrzyżowanie zablokowane. Tramwaj zderzył się z...

Byt dzielnicowy

Najlepszy dzielnicowy z Bytomia pracuje w...