III liga. Testowanie nadal trwa. Polonia Bytom ściągnie posiłki z Tarnowskich Gór?

Dwa nowe nazwiska pojawiły się wśród potencjalnych wzmocnień Polonii Bytom. Obaj zawodnicy są zawodnikami Gwarka Tarnowskie Góry, a jednego z nich bytomscy kibice już dobrze znają.

Byt 138636761 4036339793057417 7702037426542735434 o

Polonia Bytom rozpoczęła drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni Kamila Rakoczego w miniony weekend rozegrali pierwszy sparing. I-ligowa Odra Opole była w tarapatach, gdy do przerwy przegrywała 0:2, ale bytomianie po przerwie wypuścili zwycięstwo z rąk i dali sobie strzelić trzy gole.

https://www.youtube.com/watch?v=yjyHlG8-qjw

Sparingi jednak nie mają większego znaczenia, więc wszyscy już skupiają się na teraźniejszości. Możliwe, że w najbliższych dniach zostaną dokonane kolejne transfery. Z Polonią wciąż trenują Damian Celuch i Szymon Gemborys. Pierwszy z nich niemal na pewno wiosną będzie grać w Bytomiu. Drugi jeszcze musi udowodnić swoją wartość.

Ciekawe informacje jednak podaje portal sportslaski.pl. Możliwe, że wicelider III ligi pozyska dwóch zawodników z Gwarka Tarnowskie Góry. Od ubiegłego tygodnia testowany jest Kamil Bętkowski. To 26-letni pomocnik, który ma na koncie m.in. występy w I lidze w barwach GKS-u Katowice. Ostatnio był liderem tarnogórskiego klubu, więc może okazać się poważnym wzmocnieniem drużyny Rakoczego.

Drugiego gracza z Gwarka fani Polonii już znają. To Sebastian Pączko, który przez jeden sezon grał w niebiesko-czerwonych barwach na poziomie II ligi. Wcześniej występował w Szombierkach, a od 2017 roku jest bardzo ważną postacią w klubie z Tarnowskich Gór.

Możliwe, że będziemy świadkami wymiany na linii Gwarek - Polonia. Z tarnogórzanami trenują Kacper Czajkowski oraz Tomasz Pośpiech. Na ostateczne decyzje musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Co jeszcze się działo w ostatnich dniach u dwukrotnego mistrza Polski? Kontrakt podpisał 18-letni bramkarz Szymon Gniełka. Michał Bedronka przedłużył kontrakt do 2022 rok, a Dawid Gargasz ma zostać wypożyczony do Szczakowianki Jaworzno.

fot. Facebook/Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon