Nie pojadą tramwaje z Bytomia do Chorzowa

Tramwaje jeżdżące z Bytomia do Chorzowa staną na pięć dni. Wszystko przez prace przy przystanku Łagiewniki Zajezdnia, a tymczasowe zmiany obejmą kilka linii tramwajowych.

Byt tramwaj 3

Od 23 do 27 stycznia na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Chorzów Metalowców nie będą kursowały tramwaje linii nr 6, 11 i 19. Ich zawieszenie na tym odcinku jest konieczne z powodu planowanych prac modernizacyjnych w okolicach przystanku Łagiewniki Zajezdnia. Te trzy linie przez pięć dni będą kursowały jedynie pomiędzy Chorzowem a Katowicami.

W Bytomiu zamiast tramwaju nr 19 na trasie Plac Sikorskiego – Stroszek Zajezdnia, według specjalnego rozkładu jazdy, będzie kursowała linia nr 49. Z Placu Sikorskiego do przystanku Bytom Szkoła Medyczna pojedzie zastępcza linia tramwajowa nr 56. Zaś na trasie Bytom – Chorzów uruchomiona będzie autobusowa komunikacja zastępcza T-6.

Którędy pojedzie autobus zastępujący tramwaj?

Autobus linii T-6, który w dniach 23 – 27 stycznia zastąpi tramwaj będzie jeździł od Placu Sikorskiego w Bytomiu do Rynku w Chorzowie. W kierunku Chorzowa zatrzyma się w Bytomiu na przystankach przy ul. Głębokiej, Teatrze Tańca Rozbark, ul. Arki Bożka oraz w Łagiewnikach przy Cmentarzu i Media Markt. W Chorzowie obsługiwać będzie przystanki przy ulicach Polnej i Nowej oraz przy Placu Powstańców Śląskich. W odwrotnym kierunku trasa będzie podobna, jedyna zmiana to przystanek przy ul. Krakowskiej zamiast ul. Głębokiej.

ztm tramwaje

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon