Bytom: pożar w budynku przy ul. Witczaka

Ranem przed godziną 9:00 zauważono wydobywające się płomienie i dym z poddasza budynku przy ul. Witczaka 5. Z ogniem walczyło 8 zastępów PSP I OSP.

O godzinie 8.43, 20 stycznia 2021 roku, Miejska Państwowa Straż Pożarna w Bytomiu otrzymała zgłoszenie dotyczące zadymienia z okien budynku przy ul. Witczaka 5. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili pożar na trzecim piętrze kamienicy. Pierwsze czynności Straży Pożarnej skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ponadto odłączono energię w budynku, a także ewakuowano sześciu lokatorów oraz dwa psy z mieszkań znajdujących się na niższych kondygnacjach. Następnie przystąpiono do akcji gaśniczej – podano trzy prądy wody, w tym jeden z drabiny mechanicznej SCD-37.

Podczas sprawdzania obiektu, okazało się, że jeszcze nie wszyscy opuścili budynek. Na ostatniej kondygnacji strażacy znaleźli jedną osobę, którą przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany po przebadaniu został zabrany do najblizszego szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Po ugaszeniu pożaru rozpoczęła się rozbiórka napalonej części dachu. Pogorzelisko oraz przyległe mieszkania sprawdzono przy użyciu kamer termowizyjnych. Na miejscu oprócz 32 strażaków pracowali: policjanci, ratownicy medyczni oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Sezon pożarów

Koniec 2020 roku obfitował w podobne zdarzenia. Najpierw 26 grudnia płonęła kamienica przy ul. Piłsudskiego 68. Ewakuowano wówczas 12 lokatorów, w tym 1 dziecko. Kolejny incydent miał miejsce 30 grudnia – ogień trwawił budynek przy ul. Tramwajarzy. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie śmieci, które znajdowały się w bramie przejazdowej obiektu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon