Kolejny pożar w Bytomiu. Tym razem przy ul. Piłsudskiego

Dzisiaj rano doszło do kolejnego pożaru przy ul. Piłsudskiego. Sprawa była poważna ponieważ miejsce, w którym wybuchł pożar sąsiadowało ze szkołą, z której ewakuowano dzieci, pracowników i nauczycieli.

Dzisiaj, 21 stycznia 2021 roku, przed godziną 8:00 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymała zawiadomienie o dymie wydobywającym się z ostatniej kondygnacji kamienicy na rogu ul. Piłsudskiego i Strażackiej.

Strażacy, którzy niezwłocznie pojawili się na miejscu potwierdzili pożar dachu i poddasza. Ich działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji lokatorów: 6 dorosłych i 3 dzieci. Ze względu na to, że ogień pojawił się w budynku sąsiadującym ze Szkołą Podstawową nr 3 ewakuowano również 55 uczniów oraz personel i nauczycieli znajdujących się w obiekcie. Placówka została gruntowanie przebadana, a po niestwierdzaniu jakichkolwiek nieprawidłowości dzieci mogły wrócić do swoich zajęć.

Następnie strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Ogień objął dach i poddasze, aczkolwiek nie rozprzestrzenił się dalej. Działania straży pożarnej obejmą również rozebranie nadpalonej konstrukcji dachu oraz poddasza. Na miejscu pracuje 42 strażaków z 13 zastępów PSP I OSP oraz policjanci i ratownicy medyczni. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska.

fot. Maciej Poloczek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon