Kolejny pożar w Bytomiu. Tym razem przy ul. Piłsudskiego

Dzisiaj rano doszło do kolejnego pożaru przy ul. Piłsudskiego. Sprawa była poważna ponieważ miejsce, w którym wybuchł pożar sąsiadowało ze szkołą, z której ewakuowano dzieci, pracowników i nauczycieli.

Dzisiaj, 21 stycznia 2021 roku, przed godziną 8:00 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymała zawiadomienie o dymie wydobywającym się z ostatniej kondygnacji kamienicy na rogu ul. Piłsudskiego i Strażackiej.

Strażacy, którzy niezwłocznie pojawili się na miejscu potwierdzili pożar dachu i poddasza. Ich działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji lokatorów: 6 dorosłych i 3 dzieci. Ze względu na to, że ogień pojawił się w budynku sąsiadującym ze Szkołą Podstawową nr 3 ewakuowano również 55 uczniów oraz personel i nauczycieli znajdujących się w obiekcie. Placówka została gruntowanie przebadana, a po niestwierdzaniu jakichkolwiek nieprawidłowości dzieci mogły wrócić do swoich zajęć.

Następnie strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Ogień objął dach i poddasze, aczkolwiek nie rozprzestrzenił się dalej. Działania straży pożarnej obejmą również rozebranie nadpalonej konstrukcji dachu oraz poddasza. Na miejscu pracuje 42 strażaków z 13 zastępów PSP I OSP oraz policjanci i ratownicy medyczni. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska.

fot. Maciej Poloczek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt pozar autobusu

Bytom. Pożar autobusu na Karbiu. Pojazd spłonął...

Byt pozar witczaka

Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Byt pozar bytom

3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu....

Byt pozar witczaka7

Bytom: pożar w budynku przy ul. Witczaka

Byt pozar tramwajarzy 03

Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny...

Bytomski4 policja1

Kamieniami i młotkiem uszkodzili 24 samochody