Budynek klubowy Szombierek już w nowej szacie. Ale to nie koniec remontów...

Termomodernizacja budynku klubowego na stadionie przy ulicy Frycza Modrzewskiego dobiegła końca, lecz na dociepleniu ścian i stropów się nie skończy. Odnowa obiektu będzie kontynuowana.

Obiekt GKS-u Szombierki swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą. W ostatnich latach przy pomocy skromnych środków próbowano poprawić jego estetykę, ale efekt był daleki od oczekiwanego. Miasto Bytom pozyskało jednak środki z Unii Europejskiej (661 432 zł) i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (287 427 zł), dzięki którym możliwe było przeprowadzenie większych inwestycji.

W połowie ubiegłego roku Ośrodek Sportu i Rekreacji rozstrzygnął przetarg na termomodernizację budynku socjalno-administracyjnego przy stadionie miejskim przy ul. Frycza Modrzewskiego. Przystąpiło do niego aż 25 firm, a gminnej jednostce udało się uzyskać spore oszczędności, bo na realizację tego przedsięwzięcia zamierzano wydać blisko 950 tys. zł, a tymczasem wybrana oferta firmy Polterm z Tarnowskich Gór opiewała na niecałe 600 tys. zł.

Zakres robót obejmował m.in. wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, remont podestów i schodów wejściowych, wymianę drzwi i okien oraz wykonanie na elewacji tynków cienkowarstwowych w kolorze zielono-szarym. Równocześnie przeprowadzono dodatkowe prace związane z częściową wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej, remontem łazienek, natrysków oraz wymianą instalacji elektrycznej. Obecnie trwają ostatnie szlify, ale budynek został już oddany do użytku.

Jak informuje Urząd Miejski w Bytomiu, planowane są kolejne inwestycje w budynku. Ich zakres nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości.

Powoli do przodu

Standard stadionu w Szombierkach powoli się poprawia. W 2009 roku przeprowadzono remont trybuny i zadaszenia, natomiast w 2016 r. jedno z boisk bocznych przeszło gruntowną modernizację, w ramach których zyskało m.in. nawierzchnię ze sztucznej trawy, oświetlenie pola gry, niewielkie trybuny na ok. 100 miejsc oraz kontenery szatniowe dla zawodników.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon