Kronika Policyjna: 25 stycznia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 643209

Policyjny dozór za posiadanie narkotyków

Policjanci z „jedynki” zatrzymali 30-latkę, która ukrywała narkotyki w mieszkaniu. Stróże prawa przejęli ponad 126 gramów amfetaminy oraz ponad 33 gramy marihuany. Kobieta usłyszała już zarzuty. Prokurator objął ją policyjnym dozorem. Grozi jej do 3 lat więzienia.

W minionym tygodniu kryminalni z „jedynki” prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 30-latki. Kobieta w mieszkaniu ukrywała narkotyki. Stróże prawa przejęli ponad 126 gramów amfetaminy oraz ponad 33 gramy marihuany. Kobieta usłyszał już zarzuty. Decyzją prokuratora została objęta policyjnym dozorem. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Drogówka podsumowała działania NURD

Bytomska drogówka podsumowała piątkowe działania „NURD”. Mundurowi ujawnili 59 wykroczeń. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W niedzielę od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Ponadto mundurowi zwracali uwagę czy piesi posiadają elementy odblaskowe.

Mundurowi ujawnili łącznie 59 wykroczeń. 53 z nich to wykroczenia popełnione przez kierowców, wobec osób pieszych. Natomiast pozostałe to wykroczenia popełnione przez osoby piesze.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców bytomscy policjanci rozdawali odblaski pieszym. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, szczególnie ubranego w ciemną odzież. Mundurowi zachęcają pieszych, aby nosili elementy odblaskowe także w terenie zabudowanym. Taki mały element naprawdę sprawia, że pieszy staje się bardziej widoczny dla kierującego.

Posiadał marihuanę

Policjanci z Rostka zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli marihuanę. Bytomianin już usłyszał zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Śledczy nieustannie śledzą rynek narkobiznesu i walczą z tym przestępczym procederem. Policjanci z Rostka, prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 22-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany. Już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Zatrzymany na gorącym uczynku

Mundurowi z Chrzanowskiego zatrzymali 23-letniego złodzieja. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika sklepu. Rabuś usiłował skraść artykuły przemysłowe warte ponad 600 zł. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W sobotni wieczór pracownik sklepu jednego z bytomskich marketów zauważył, jak mężczyzna kradnie artykuły przemysłowe. Reakcja pracownika była natychmiastowa. Złodziej został ujęty, a o zdarzeniu powiadomieni mundurowi z Chrzanowskiego. Wartość skradzionego towaru oszacowano na ponad 600 zł. Mienie w całości zostało odzyskane. Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany. Już usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

W sobotę na ulicy Katowickiej drogówka zatrzymała 38-latka. Mężczyzna kierował fordem mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Jak się okazało podczas kontroli mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Teraz grozi mu do 5 lat za kratami.

W sobotę wieczorem policjanci z drogówki patrolowali centrum miasta. Na ulicy Katowickiej zatrzymali do kontroli samochód ford. Jak ustalili mundurowi 38-letni kierowca auta miał orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez bytomski sąd. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu. Bytomianin został zatrzymany. Teraz czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Troje nietrzeźwych wsiadło za kierownicę

Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez bytomskich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Tylko w weekend drogówka zatrzymała 3 pijanych kierowców w wieku od 27 do 39 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od jednego do nawet dwóch promili alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Bytomscy policjanci podejmują więc szereg działań, mających na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic. Mimo to zdarzają się kierowcy skrajnie nieodpowiedzialni, świadomie decydujący się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. W piątek wieczorem na ulicy Powstańców Warszawskich policjanci zatrzymali do kontroli BMW. Kierujący nim 39-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. W niedzielę nad ranem na ul. Kędzierzyńskiej mundurowi zatrzymali samochód Reanult. Okazało się, że kierowca również nie powinien wsiadać za „kółko”. Alkotest u kierowcy pokazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny amator jazdy na „podwójnym gazie” wpadł wieczorem na ul. Miechowickiej. Badanie trzeźwości 38-letniego kierowcy seata dało wynik pozytywny, a na wyświetlaczu pojawił się wynik - 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Areszt za usiłowanie zabójstwa 33-latki oraz policjantów

Bytomscy stróże prawa zatrzymali 67-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 33-latki oraz interweniujących policjantów. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, został on już tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Mundurowi z komisariatu w Stroszku zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań przy ul. Narutowicza. Według zgłoszenia 33-letniej kobiety, wujek miał się awanturować i biegać z tasakiem. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna był już na klatce schodowej. 67-latek znieważył i groził policjantom pozbawieniem życia. Mężczyzna w jednej ręce trzymał tasak, a w drugiej siekierkę i wymachując nimi, uderzył policjanta w dłoń. Tylko dzięki założonym rękawicom, mundurowy uniknął poważniejszych obrażeń. Stróże prawa obezwładnili i zatrzymali agresywnego bytomianina. Mężczyzna w czwartek usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa napastnikowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Poszukiwany posiadał marihuanę

Poszukiwany nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego wpadł w ręce kryminalnych z Rostka. Przy zatrzymanym 21-latku policjanci znaleźli narkotyki. Za posiadanie środków odurzających mężczyzna może spędzić w więzieniu kolejne 3 lata.

We wtorek w godzinach wieczornych kryminalni z komisariatu III zatrzymali poszukiwanego nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego celem odbycia kary za przestępstwa. Mężczyzna przebywał w jednym z mieszkań w śródmieściu. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili przy nim marihuanę. Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi. W środę usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków 21-latek może spędzić w więzieniu kolejne 3 lata.

Nietrzeźwy, a do tego kolizja

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 43-latek, który w poprzedni poniedziałek spowodował kolizję drogową na ulicy Frenzla. Nietrzeźwy kierowca volkswagena najechał na tył osobowego renaulta. Mężczyzna stracił prawo jazdy a teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

W miniony poniedziałek około godziny 16 na ulicy Frenzla doszło do kolizji drogowej. Kierujący volkswagenem najechał na tył renaulta. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy. Wezwani na miejsce policjanci z drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że jadący volkswagenem 43-latek był pijany. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w jego organizmie. Sprawca kolizji już stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu 2 lata więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon