Polonia Bytom dopięła czwarty transfer. To powrót po pięciu latach

Polonia Bytom nie zwalnia tempa ze wzmocnieniami przed rundą wiosenną i na rynku transferowym jest jednym z najaktywniejszych klubów w III lidze. Tym razem sfinalizowano zapowiadany transfer z Gwarka Tarnowskie Góry.

Byt 142934256 4070386189652777 678199153699048919 o

Kordian Górka, Szymon Gniełka i Damian Celuch - to dotychczasowe wzmocnienia Polonii Bytom przed rundą wiosenną w III lidze. Pewne jednak było, że kolejne transfery są tylko kwestią czasu. Najwięcej ostatnio mówiło się o wymianie z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Niebiesko-czerwoni byli poważnie zainteresowani zawodnikiem, którego doskonale znają. To Sebastian Pączko, który w Polonii występował w sezonie 2015/16, gdy ta jeszcze występowała na poziomie II ligi. Wtedy nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje, bo choć rozegrał 21 meczów, to najczęściej wchodził z ławki rezerwowych i często były to tylko końcówki.

Teraz 27-letni boczny pomocnik będzie mieć okazję, aby udowodnić swoją wartość bytomskim kibicom. Z tej lepszej strony znają go fani Szombierek, gdzie przed transferem do Polonii spędził cztery lata i był tam czołową postacią.

Pączko podpisał kontrakt do 2022 roku, a w umowie zawarto klauzulę umożliwiającą przedłużenia jej o rok. Za nim całkiem udana jesień, bo w barwach tarnogórskiego Gwarka rozegrał 16 meczów i strzelił sześć goli.

Polonia pozyskała piłkarza Gwarka, a w zamian do Tarnowskich Góry już przeniosło się dwóch zawodników. Niebiesko-czerwoni wypożyczyli do ligowego rywala Kacpra Czajkowskiego i Roberta Chwastka, a testowany też był Tomasz Pośpiech.

Co ciekawe, możliwe, że do Bytomia przeniesie się jeszcze jeden zawodnik. Trener Kamil Rakoczy przez dwa tygodnie testował Kamila Bętkowskiego. Zawodnik Gwarka zaliczył udane spotkanie przeciwko Wieczystej Kraków (2:3), w którym strzelił gola i miał asystę.

Transfery Polonii Bytom - zima 2021.

  • Kordian Górka (wolny zawodnik)
  • Szymon Gniełka (Unia Oświęcim)
  • Damian Celuch (Stal Brzeg)
  • Sebastian Pączko (Gwarek Tarnowskie Góry)

fot. Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon