Lodowisko już bliskie ukończenia - jak powinno się nazywać?

Prace przy budowie nowej siedziby dla bytomskich hokeistów już powoli dobiegają końca. Stare lodowisko kibice ochrzcili mianem "Stodoły". Jak powinno nazywać się jego nowe wcielenie?

Lodowisko przy ulicy Pułaskiego istnieje od 1966 roku, lecz pierwotnie nie posiadało ono żadnego zadaszenia. To wybudowano dopiero 12 lat później, i to jako rozwiązanie tymczasowe. Ostatecznie jednak przetrwało ponad cztery dekady...

Blaszana hala w ostatnich latach była nie tylko powodem do wstydu dla bytomskiej drużyny i jej kibiców, ale przede wszystkim stanowiła poważne zagrożenie dla osób przebywających w środku. Konstrukcja była już tak nadwyrężona zębem czasu i wieloletnimi zaniedbaniami, że doszło do pewnego paradoksu - lodowisko nie mogło być użytkowane, gdy... padał śnieg. Dach mógł bowiem zawalić się pod ciężarem białego puchu.

To na szczęście już historia. Dziś przy ulicy Pułaskiego możemy podziwiać zupełnie nowy obiekt. Na jego budowę miasto pozyskało 15 milionów złotych dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całe przedsięwzięcie ma finalnie kosztować ok. 40 mln zł. W nowej hali oprócz samej tafli i trybun na blisko 1,5 tys. miejsc znajdzie się obszerne zaplecze szatniowe, administracyjne i techniczne, pomieszczenia odnowy biologicznej, strefa gastronomiczna, a także siłownia. Przy budynku lodowiska będzie również parking dla 120 samochodów i autokarów.

Jak nazwać nowe lodowisko?

Termin ukończenia budowy wyznaczono na 30 września 2021 roku, jednak prace przez cały okres realizacji inwestycji postępowały na tyle sprawnie, że obiekt najpewniej uda się oddać do użytku przed czasem. W oczekiwaniu na zakończenie prac władze miasta zdecydowały się zapytać mieszkańców, jak powinno nazywać się nowe lodowisko. W tym celu ogłoszono konkurs na facebookowej stronie Urzędu Miejskiego.

Każdy użytkownik portalu może zgłosić jedną propozycję nazwy poprzez opublikowanie komentarza pod postem zamieszczonym w dniu 15 stycznia. Konkurs potrwa do 29 stycznia. O wyborze nazwy zadecyduje 3-osobowe jury. Zwycięska propozycja będzie później wykorzystywana, jako marketingowa nazwa nowej hali. Autor najlepszego pomysłu otrzyma roczny karnet wstępu na wszystkie wydarzenia organizowane w nowym obiekcie przy ul. Pułaskiego 71.

Szczegółowe zasady konkursu zostały opisane w regulaminie dostępnym na stronie Urzędu Miejskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon