Pusty plac zamieni się w rolkowisko. Gdzie i kiedy powstanie?

Przy ulicy Pułaskiego powoli dobiega końca modernizacja lodowiska. To jednak nie koniec inwestycji w tej okolicy. Tuż obok w miejscu, które od lat służy głównie psom, powstanie także rolkowisko z kilkoma dodatkowymi atrakcjami dla miłośników sportu i rekreacji. Kiedy skorzystają z niego bytomianie?

Byt Clipboard04

Mieszkańcy Bytomia od dawna domagali się stworzenia rolkowiska. W naszym mieście brakuje miejsc, w których można bezpiecznie i komfortowo jeździć na rolkach. To jednak niebawem się zmieni, bo już w ubiegłym roku władze miasta zapowiedziały, że chcą zrealizować taką inwestycję.

Tym razem słowa zamieniły się w czyny, bo już pod koniec ubiegłego roku Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg. Rolkowisko będzie znajdować się przy ulicy Pułaskiego 71, czyli w sąsiedztwie modernizowanego lodowiska. Wykorzystany zostanie pobliski zieleniec, który w przeszłości był boiskiem, a w ostatnich latach zamienił się w wybieg dla psów.

03a. PFU Za . 1 Planowany teren pod rolkowisko

Niedawno nastąpiło otwarcie ofert i wiadomo, że zgłosiły się trzy firmy, które są gotowe zrealizować inwestycję, na którą miasto przeznaczyło 3 mln zł. To kolejno:

  • Konsorcjum Lider Meritum Grupa Budowlana z Krakowa, cena oferty: 2 948 310 zł
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej, cena oferty: 2 938 470 zł
  • Bellsport z Bytomia, cena oferty: 2 697 390 zł

Rolkowisko, ale nie tylko

Ze specyfikacji przetargu wynika, że nie tyle będzie to rolkowisko, co mały kompleks sportowy. W planie jest bowiem kilka dodatkowych atrakcji. Oczywiście głównym elementem będzie rolkowisko, które ma zostać wykonane z nawierzchni betonowej.

Dodatkowo jednak przy ul. Pułaskiego 71 powstanie bieżnia dwutorowa z nawierzchnią tartanową, plac do nauki jazdy na rolkach z nawierzchnią betonową, tartanowe boisko wielofunkcyjne (o wymiarach 40x20 m), park do street workoutu, dwa stoły do ping-ponga i cztery stoły do gry w szachy.

Teren ma zostać ogrodzony, oświetlony, wyposażony w piłkochwyty, a także ławki. Wybudowane zostanie także zaplecze sanitarno-gospodarcze. Jeżeli nie będzie żadnych komplikacji, to inwestycja ma zostać zakończona do 30 listopada tego roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt szombierki bytom trybuna

IV liga: "Zielona" lawina zasypuje kolejnych...

Byt polonia zagiel

II liga: licencja jest, ale Polonia rozpocznie...

Byt polonia prezentacja

Ekstraklasowy skład marzeń Polonii Bytom

Byt polonia lodowisko

Hokej: mecz przerwany! Jastrzębianie zeszli z...

Byt polonia barak

II liga: Polonia zaczęła od płacenia frycowego

Byt goreckorezygnacja

Trener ZIELONYCH rezygnuje. Finanse Szombierek...

Byt Wojciech Szpyrka

Koszykarze polonii Bytom po nadspodziewanie...