Będzie nowa książka o hokejowej Polonii Bytom

W tym roku hokejowa Polonia Bytom obchodzi 75-lecie istnienia. Już wiadomo, że z tej okazji zostanie wydana okolicznościowa książka. To będzie już druga pozycja poświęcona wyłącznie bytomskim hokeistom.

Byt lodowisko budowa m

Bytom ma tak bogate tradycje sportowe, że w ostatnich latach pojawiło się kilka książek na ten temat. W ubiegłym roku mieliśmy "Zielonych" z okazji 100-lecia GKS-u Szombierki Bytom. Wcześniej mieliśmy m.in. biografię "Jaśko ze Lwowa", "W kowbojskich kapeluszach", czy "Niebiesko-czerwoną historię".

Ostatnia z tych pozycji została wydana w 2016 roku z okazji 70-lecia hokejowej sekcji Polonii Bytom. Jej autorem był Leszek Błażyński. Tak się składa, że w tym roku klub z ul. Pułaskiego będzie obchodzić 75. urodziny, a fani dostaną kolejny książkowy prezent.

Szczegóły na razie są owiane tajemnicą. Wiadomo jednak, że KH Polonia Bytom złożyła wniosek do Urzędu Miasta o mały grant w wysokości 10 tys. zł. Środki mają zostać przeznaczone na wydruk książki w nakładzie 500 sztuk.

"Zadanie polega zleceniu wydruku książki z okazji 75-lecia sekcji hokeja na lodzie w Bytomiu. Celem ww wydawnictwa jest przybliżenie miłośnikom hokeja na lodzie historii Polonii Bytom i sekcji hokeja na lodzie w Bytomiu w kontekście historycznym miasta Bytomia i wpływu na lokalną społeczność" - czytamy we wniosku.

Z pewnością w najbliższych miesiącach poznamy autora oraz pierwsze szczegóły jubileuszowej publikacji. 75-lecie już i tak jest wyjątkowe dla hokejowej Polonii Bytom. Niebiesko-czerwoni wygrali Młodzieżową Hokej Ligę, a już za kilka miesięcy wrócą do swojego przebudowanego lodowiska.

Na zdjęciu: budowa lodowiska przy ul. Pułaskiego. Fot. archiwum KH Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt karate muksippon me

Karate: wielkie sukcesy bytomian w...

Byt hokej trening 2017 fbpb

Hokej: los Polonii w rękach sponsora...

Byt lodowisko

Lodowisko wreszcie zostanie otwarte

Byt vietaptdp2015 75

Tour de Pologne już dziś w Bytomiu!

Byt lodowisko

Koniec lodowiska pod chmurką

Byt 2 bytomska barborka

Rajdowa Barbórka w Szombierkach

Byt szombierki bytom trybuna

III liga: szczęście nie było po stronie Szombierek