Będzie nowa książka o hokejowej Polonii Bytom

W tym roku hokejowa Polonia Bytom obchodzi 75-lecie istnienia. Już wiadomo, że z tej okazji zostanie wydana okolicznościowa książka. To będzie już druga pozycja poświęcona wyłącznie bytomskim hokeistom.

Byt lodowisko budowa m

Bytom ma tak bogate tradycje sportowe, że w ostatnich latach pojawiło się kilka książek na ten temat. W ubiegłym roku mieliśmy "Zielonych" z okazji 100-lecia GKS-u Szombierki Bytom. Wcześniej mieliśmy m.in. biografię "Jaśko ze Lwowa", "W kowbojskich kapeluszach", czy "Niebiesko-czerwoną historię".

Ostatnia z tych pozycji została wydana w 2016 roku z okazji 70-lecia hokejowej sekcji Polonii Bytom. Jej autorem był Leszek Błażyński. Tak się składa, że w tym roku klub z ul. Pułaskiego będzie obchodzić 75. urodziny, a fani dostaną kolejny książkowy prezent.

Szczegóły na razie są owiane tajemnicą. Wiadomo jednak, że KH Polonia Bytom złożyła wniosek do Urzędu Miasta o mały grant w wysokości 10 tys. zł. Środki mają zostać przeznaczone na wydruk książki w nakładzie 500 sztuk.

"Zadanie polega zleceniu wydruku książki z okazji 75-lecia sekcji hokeja na lodzie w Bytomiu. Celem ww wydawnictwa jest przybliżenie miłośnikom hokeja na lodzie historii Polonii Bytom i sekcji hokeja na lodzie w Bytomiu w kontekście historycznym miasta Bytomia i wpływu na lokalną społeczność" - czytamy we wniosku.

Z pewnością w najbliższych miesiącach poznamy autora oraz pierwsze szczegóły jubileuszowej publikacji. 75-lecie już i tak jest wyjątkowe dla hokejowej Polonii Bytom. Niebiesko-czerwoni wygrali Młodzieżową Hokej Ligę, a już za kilka miesięcy wrócą do swojego przebudowanego lodowiska.

Na zdjęciu: budowa lodowiska przy ul. Pułaskiego. Fot. archiwum KH Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kamil rakoczy polonia bytom

Kamil Rakoczy już nie jest bezrobotny

Hokej polonia bytom mhl

Wiadomo, w której lidze zagrają hokeiści Polonii

Rolkowiska w bytomiu

Bytom nie miał żadnego rolkowiska. Teraz ma już DWA!

B4c4c0f04ca00bdd5a871e2d0060b71f

Jaki jest hokejowy początek roku dla Polonii Bytom?

DSC 2870 scaled

Polonia Bytom ma nową "strzelbę". Liczby ma obiecujące

D4 N9082 kopia

Hokeiści przerastają swoją ligę. Imponująca seria Polonii

Byt roman badura tdp amatorow

Sukces bytomianina na Tour de Pologne. Dojechał...