Już latem Bytom będzie mieć wodny plac zabaw. Jakie będą atrakcje?

Bytom będzie mieć swój wodny plac zabaw i to już za kilka miesięcy. W przetargu wybrano wykonawcę inwestycji, a nawet wiemy, jakie atrakcje będą czekać na mieszkańców.

Byt 1fd8df670d large

W 2021 roku na mapie Bytomia pojawi się kilka atrakcji dla mieszkańców, które wzbogacą ofertę spędzania wolnego czasu. Informowaliśmy już w portalu Bytomski.pl, że przy modernizowanym lodowisku za kilka miesięcy powstanie kompleks sportowy, którego głównym punktem będzie rolkowisko. To nie wszystko, bo nowość pojawi się także w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla.

Bytomianie w końcu doczekają się własnego wodnego placu zabaw. Tego typu atrakcje w ostatnich latach wyrastają jak grzyby po deszczu w całej Polsce i cieszą się dużą popularnością. Trudno się dziwić, bo kiedy latem nadchodzą upały, to każde miejsce do ochłody jest na wagę złota.

wodny plac zabaw lokalizacja

Bytomski wodny plac zabaw powstanie tuż przy odkrytym basenie miejskim w parku. Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg, do którego przystąpiły dwie firmy. Wygrało przedsiębiorstwo Mazur, które ma swoją siedzibę w naszym mieście przy ul. Szyby Rycerskie i specjalizuje się w tego typu inwestycjach.

Wodny plac zabaw w Bytomiu. Jakie będą atrakcje?

W parku powstanie niecka basenowa o powierzchni 180 m2. Na takim terenie ma się znaleźć dziesięć atrakcji. Ich dokładną listę możemy znaleźć w programie funkcjonalno-użytkowym. Jakie atrakcje znajdą się w wodnym placu zabaw w Bytomiu? Będzie to:

  • stokrotka
  • storczyk
  • tęczowy tunel
  • tryskacz
  • grzybek wodny
  • pączek
  • wiaderka przelewowe
  • dysze wodne
  • tunel z dysz
  • zjeżdżalnia wielorybek

Zwycięzca przetargu wykona wszelkie instalacje wodociągowe, kanalizacyjne oraz elektryczne. Do tego postawi budynek techniczny i sanitarny, w którym znajdą się toalety. Obiekt zostanie ogrodzony, a także zostaną utworzone ciągi piesze i mała architektura.

Miasto na utworzenie wodnego placu zabaw przeznaczyło 900 tys., ale zwycięska oferta ostatecznie zamknęła się w kwocie 994 700 zł. Inwestycja ma zostać zakończona do 15 czerwca tego roku, a więc już tego lata będzie można znaleźć ochłodę w bytomskim parku.

Na zdjęciu: wodny plac zabaw w Ciechocinku wykonany przez firmę Mazur. Fot. firmamazur.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości