GKS Katowice za mocny. Polonia Bytom z trzecią porażką

Trzeci sparing i trzecia porażka. Polonia Bytom tym razem nie była w stanie poradzić sobie z GKS-em Katowice. Rywal, który jest wiceliderem II ligi, wygrał w Bielsku-Białej 3:1.

Byt 141980408 4065152840176112 2193195805265538482 o

Polonia Bytom tej zimy nie ma łatwych rywali w sparingach. Dlatego też chyba nikt nie liczył, że niebiesko-czerwoni będą wygrywać mecz za meczem. Wprawdzie przeciwko Odrze Opole i Wieczystej Kraków podopieczni Kamila Rakoczego prowadzili 2:0, ale ostatecznie przegrywali 2:3.

W sobotę 30 stycznia nasi III-ligowcy udali się do Bielska-Białej. Tam zgrupowanie kończył GKS Katowice i to z tym zespołem zmierzyli się bytomianie. Poprzeczka znowu została zawieszona bardzo wysoko, bo Gieksa to wicelider II ligi, który w tym sezonie celuje w powrót do I ligi.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Zdobyli ją katowiczanie, ale za sprawą piłkarza Polonii, który strzelił gola samobójczego. Pechowcem był Dominik Budzik. Z kolei w przerwie zmieniły się warunki pogodowe, bo nad bielski boiskiem zaczął sypać śnieg, co mogło wpłynąć na poziom widowiska. Padło jednak więcej bramek.

Po zmianie stron Polonia po raz kolejny zaprezentowała się słabiej. Efektem były dwa gole katowiczan. Najpierw na 2:0 strzelił Szymon Kiebzak, a potem wynik został podwyższony... przez drugiego gola samobójczego, bo swojego bramkarza pokonał Grzegorz Ochwat. Podopieczni Rakoczego jednak zdołali odpowiedzieć jedną bramką, którą z rzutu karnego strzelił niezawodny Marcin Lachowski.

Polonia Bytom - skarb kibica (zima 2021).