Polonia Bytom nie obroniła Pucharu Polski. Na pocieszenie srebrne medale

Piłkarze wodni Polonii Bytom w miniony weekend bronili Pucharu Polski. Niestety, tym razem bytomianie nie zdołali sięgnąć po prestiżowe trofeum.

Byt 122760994 3744301932255979 7471617026969144852 o

Ubiegły rok był znakomity w wykonaniu Łukosz WTS Polonii Bytom. Nasi piłkarze wodni zdominowali rozgrywki seniorskie i najpierw sięgnęli po Puchar Polski, a potem zdobyli mistrzostwo Polski. Powtórzenie tego w tym roku byłoby wielkim wyczynem.

W miniony weekend na basenie w Gliwicach zorganizowano turniej o Puchar Polski. W zawodach wzięło udział osiem zespołów, a Polonia rozpoczęła zmagania od ćwierćfinału z Arkonią Szczecin. To było spotkanie do jednej bramki i zakończyło się zwycięstwem bytomian 27:3.

W półfinale było tylko niewiele trudniej. Polonia tym razem bez większych problemów odprawiła z kwitkiem Box Logistics Waterpolo Poznań. Obrońca trofeum zwyciężył 17:7 i mógł szykować się do finału, w którym zameldował się także AZS Uniwersytet Warszawski.

Dwie pierwsze kwarty były bardzo wyrównane. W efekcie w połowie spotkania mieliśmy wynik 3:3. Trzecia kwarta była już nieznacznie na korzyść poznaniaków, którzy wyszli na jednobramkowe prowadzenie.

W decydującej fazie Polonia musiała odrabiać straty, co rywale skrzętnie wykorzystali. Klub z Poznania odskoczył na tyle, że ostatecznie wygrał 12:7 i zdobył Puchar Polski. Bytomianie nie obronili trofeum i musieli zadowolić się srebrnymi medalami.

Zawodnicy Łukosz WTS Polonii Bytom jednak mogą sobie odbić porażkę w mistrzostwach Polski. Na razie spisują się tam bez zarzutów. W pierwszej rundzie wywalczyli komplet zwycięstw i wygrali swoją grupę. Teraz przed nimi rywalizacja w drugiej grupie, która rozpocznie się w ostatni weekend lutego.