Dlaczego warto uczyć się programowania?

Wielu z Was zadaje sobie to pytanie, a przykłady są na wyciągnięcie ręki. Znajomość języka programowania pozwala na tworzenie cyfrowych rozwiązań takich jak: komunikatory internetowe, bankowość internetowa czy rozrywka cyfrowa. To właśnie dzięki nim możemy normalnie funkcjonować podczas pandemii koronawirusa. Naukę warto rozpocząć jak najwcześniej, dobrym przykładem są bytomscy Giganci Programowania, którzy prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży!

Programowanie to przyszłość

Według amerykańskich badań kompetencje programistyczne będą najbardziej pożądanymi umiejętnościami na rynku pracy w perspektywie dwóch kolejnych dekad! Jeszcze kilkanaście lat wstecz, programowania można się było nauczyć tylko dzięki wieloletnim studiom informatycznym. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. Oferowane kursy programowania stwarzają nowe możliwości dla najmłodszych – dzieci i młodzieży szkolnej.
W Jaworznie powstaje fabryka samochodów elektrycznych IZERA, a takie auta to „komputery na kołach”. W Katowicach czy Gliwicach dziesiątki polskich i międzynarodowych firm zatrudnia tysiące programistów i ciągle szuka nowych. Nic dziwnego, że obecnie na Śląsku ilość osób pracujących w branży IT dogania tych zatrudnionych w górnictwie. Gwałtowny rozwój branży informatycznej trwa u nas od ponad dekady. W ciągu kilku lat Wasze dzieci mogą do nich dołączyć.
Dlatego warto inwestować w ich rozwój! Nawet jeżeli Twoja pociecha wybierze inną ścieżkę kariery, zyska wiele przydatnych umiejętności. Programowanie uczy logicznego myślenia, kreatywności, cierpliwości oraz szukania rozwiązań skomplikowanych problemów. Cechy te są nie tylko przydatne w nauce, ale przede wszystkim w życiu. No dobra, tylko gdzie znaleźć takie miejsce na Śląsku, a zwłaszcza w Bytomiu? Odpowiedź jest prosta – Giganci Programowania, którzy obecnie przygotowują się do kolejnych, bezpłatnych warsztatów pokazowych „Koduj z Gigantami”.

Giganci Programowania

Gigantów Programowania tworzy zespół młodych programistów – studentów bądź absolwentów informatyki, którzy pragną przekazywać wiedzę młodszym pokoleniom. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze, bo przecież motto trenerów to „nauka poprzez zabawę”. Owoce ich pracy, przekładają się na sukcesy wychowanków:

„(… )W Gigantach mamy już 16-17-letnich wychowanków, którzy odbyli wakacyjne praktyki w firmach programistycznych. Zatrudnieni tam programiści byli zaskoczeni poziomem ich wiedzy tak młodych osób. Dla nas, trenerów to ogromna motywacja. Dzięki otwartej głowie młodych ludzi i naszej nauce, już 17-latek może nabyć umiejętności, które sprzeda na rynku pracy za pensję przekraczającą średnią krajową. Pewnie zszokuje przy tym swoim rodziców. (…)” – dodaje Daniel Skuza – prezes spółki Edukacja Cyfrowa. Zajęcia stacjonarne (w reżimie sanitarnym) odbywają się przy ul. Podgórnej 9 bądź online. Obecnie trwa rekrutacja na letni semestr, który wystartuje już 22 lutego.

Koduj z Gigantami!

W sobotę 13 lutego br., w bytomskiej siedzibie Gigantów Programowania po raz 4 odbędą się bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”, oczywiście w reżimie sanitarnym. Zarezerwujcie dla swoich pociech 1.5 godziny! Zajęcia startują o godzinie 9:30 i trwają do godz. 18:00. Dzieci i młodzież zostaną podzieleni na grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat oraz 16-18 lat. Najmłodsi uczestnicy będą zgłębiać tajniki Scratch’a czy Minecraft’a, czyli nauka poprzez zabawę. Starsi uczestnicy dowiedzą się czym jest C#, Visual Studio, Unity, Hacking i wiele więcej. Ten termin Ci nie odpowiada? Zatem zapisz się na darmowe zajęcia KzG online – 06 i 07 lub 13 i 14 luty!
Chcesz się zapisać na darmowe zajęcia? A może na semestralny kurs? Nic prostszego, kliknij w odpowiedni link https://bit.ly/2MiuO0A wybierz: kursy stacjonarne Darmowe warsztaty Koduj z Gigantami Stacjonarnie
lub zadzwoń:
536-202-208

Giganci Programowania
ul. Podgórna 9
41-902 Bytom
www: https://www.giganciprogramowania.edu.pl
e-mail: bytom@giganciprogramowania.edu.pl
Tel.: 536 202 208
www.facebook.com/giganciprogramowaniabytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Kabaret Smile już wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej! Specjalny prezent na 20-lecie

Kabaret Smile, wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej!

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe – wspinaczka zamiast lekcji

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły i inspiracje na wesele

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź