Bytomski boks wrócił do domu. Nowe miejsce robi wrażenie!

W przeszłości Bytom mógł pochwalić się świetnymi pięściarzami. Potem ten sport stał się niszowy w naszym mieście. Teraz jest szansa, aby olimpijska dyscyplina odzyskała dawny blask, a pomoże w tym przeniesienie klubu do hali Na Skarpie w Szombierkach.

Byt GLOWNE

Leszek Błażyński, Marek Okroskowicz, czy Damian Jonak to zawodnicy, których doskonale znają fani boksu. Łączy ich to, że w przeszłości trenowali w Bytomiu i reprezentowali pięściarską sekcję Szombierek Bytom. Niestety, problemy finansowe "Zielonych" sprawiły, że tego typu sekcje były likwidowane.

Dziś jest szansa, aby bytomski boks zaczął powoli wstawać z kolan. W ubiegłym roku powstał klub Szkoła Boksu w Bytomiu. Zajęcia w nim prowadzą Sylwester Klasa, Rafał Sikora, czy Tomasz Kurzaj. Do tej pory korzystali z sali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich. Teraz jednak przyszedł czas na wielkie zmiany.

Najpierw była zmiana nazwy, bo dziś klub nazywa się Bytomska Akademia Boksu. Teraz trwają przygotowania do przeprowadzki. Pięściarze zyskają nowy dom, który zapewni im doskonałe warunki do doskonalenia się w szermierce na pięści.

Bytomska Akademia Boksu otrzymała miejsce w hali Na Skarpie w Szombierkach. Do ich dyspozycji oddano pierwsze piętro, które już wyposażono w specjalistyczny sprzęt. Dzięki wsparciu sponsorów i składkom członkowskim udało się zakupić worki bokserskie, gruszki, a nawet udało się pozyskać nowy ring.

- Wracamy w historyczne miejsce, ja również tutaj trenowałem oraz pozostali trenerzy: Rafał Sikora i Tomasz Kurzaj. To dla nas sentymentalny powrót, ale dla Bytomskiej Akademii Boksu nowa jakość - mówi trener Sylwester Klasa.

Bytomscy pięściarze do nowego miejsca przeniosą się w przyszłym tygodniu. W pewnym sensie historia zatacza koło. Hala Na Skarpie znajduje się w miejscu dawnej hali sportowej, w której trenowali pięściarze Szombierek.

fot. Archiwum UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon