Awaria ciepłownicza w Bytomiu i Zabrzu. Nawalił nowy kocioł

Ponad 70 tysięcy mieszkańców Bytomia i Zabrza musi przygotować się na chłodniejsze dni w swoich domach. Koncern Fortum poinformował, że na terenie zabrzańskiej elektrociepłowni doszło do awarii. Tymczasem w tym tygodniu temperatura na zewnątrz praktycznie każdej nocy będzie spadać poniżej -10 stopni Celsjusza.

Byt ec zabrze fortum

- Z powodu awarii nowego kotła na terenie elektrociepłowni w Zabrzu wystąpią zakłócenia dostaw ciepła na terenie Zabrza i Bytomia. Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a kaloryfery będą chłodniejsze - poinformował Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum. - Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem, który określi przewidywany czas naprawy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy - dodaje.

EC Zabrze jest obecnie głównym wytwórcą ciepła dla Zabrza i Bytomia. Zaledwie w 2018 roku fiński koncern Fortum uruchomił zupełnie nowy zakład wybudowany kosztem 870 mln zł. Moc nowej instalacji wynosi 225 MW wsadu w paliwie. Fińska elektrociepłownia dostarcza ciepło do ponad 70 tys. gospodarstw domowych na terenie Zabrza i Bytomia.

fot. Fortum

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon