Stok, lodowisko i boiska znowu otwarte. A co z basenem w Bytomiu?

W piątek 12 lutego weszły w życie nowe obostrzenia, które tym razem zostały poluzowane. Powody do zadowolenia mają m.in. miłośnicy sportu, bo będzie można korzystać z kilku obiektów.

Ostatnie tygodnie przynoszą stopniowe luzowanie obostrzeń. Pod koniec stycznia otwarto galerie handlowe i muzea. Potem rząd zapowiedział kolejne zmiany, które wejdą w życie od 12 lutego. Od piątku Polacy mogą korzystać z hoteli i miejsc noclegowych. W dodatku znowu można pójść do kina, teatru, a nawet do kasyna.

Duże zmiany dotknęły także sport amatorski. Do tej pory z infrastruktury sportowej mogli korzystać tylko profesjonaliści, zawodnicy pobierający stypendia oraz dzieci i młodzież. Od 12 lutego jednak dużo się zmienia.

Można już uprawiać jakikolwiek sport na świeżym powietrzu. Tym samym bez problemów można korzystać z boisk sportowych, czy kortów tenisowych, choć miłośnicy tenisa muszą poczekać na lepszą pogodę. To jednak nie wszystko, bo otwarto także baseny, stoki narciarskie, lodowiska, sauny, czy salony masażu.

Lodowisko w Bytomiu. Cennik i godziny otwarcia

Tym samym od 12 lutego bytomianie mogą korzystać z lodowiska plenerowego, które znajduje się w parku przy ul. Wrocławskiej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ze ślizgawki jednocześnie może korzystać maksymalnie 50 osób.

Cena za godzinę jazdy na łyżwach to 5 zł. Wypożyczenie łyżew to koszt 6 zł, a ostrzenie płoz to 7 zł. Na lodowisku ślizgawki odbywają się w od poniedziałku do piątku o godzinie: 10:00, 11:30, 13:00, 16:30, 18:00, 19:30. W soboty i niedziele można jeździć o godzinie: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:30, 17:00, 18:30 i 20:00.

Stok narciarski Sport Dolina. Godziny otwarcia

Fani jazdy na nartach i snowboardzie także mają powody do zadowolenia. Znowu czynny będzie stok narciarski Sport Dolina, który znajduje się przy ul. Blachówka 94. Obiekt jest otwarty od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00.

W tej chwili warunki do jazdy na nartach i snowboardzie są idealne. Sport Dolina informuje, że na stoku jest pokrywa śnieżna o grubości 130 cm! Na klientów czekają:

  • wyciąg dla narciarzy i snowboardzistów
  • strefa dla zjeżdżających na sankach
  • wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego
  • serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego
  • szkółka narciarska i snowboardowa

Czy basen w Bytomiu jest otwarty?

Do pełni szczęścia zabraknie jednak otwarcia basenu miejskiego przy ul. Parkowej 1. Otwarcie zostanie opóźnione, a wszystko przez awarię ciepłowniczą w Fortum. Prawdopodobnie wszystko wróci do normy już w poniedziałek 15 lutego.

- Obecnie nie ma możliwości podgrzania wody do temperatury umożliwiającej korzystanie z basenu, dlatego musimy przesunąć otwarcie pływalni krytej na przyszły tydzień - mówi dyrektor OSiR-u Zbigniew Bryjak.

Tak samo sprawa wygląda z basenem "Nurek" przy ul. Chorzowskiej 28A. Ten obiekt także zostanie otwarty dopiero 15 lutego.

fot. Sport Dolina

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomska łuczniczka wygrała prestiżowe zawody

Bytomska łuczniczka wygrała prestiżowe zawody

DSC 1355

Koniec mistrzostw w Bytomiu. Polacy zrealizowali cel minimum

Ze skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Ze Skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Adam Matys

Bytomianin mistrzem świata w Tetrisie!

Jerzy janowicz bytom cup tenis

Szybki koniec Janowicza. Niemiec wygrał Bytom Cup

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Bytom zorganizuje mistrzostwa Polski juniorów w boksie

Nadzieje polskiego boksu będą walczyć w Bytomiu