Stok, lodowisko i boiska znowu otwarte. A co z basenem w Bytomiu?

W piątek 12 lutego weszły w życie nowe obostrzenia, które tym razem zostały poluzowane. Powody do zadowolenia mają m.in. miłośnicy sportu, bo będzie można korzystać z kilku obiektów.

Ostatnie tygodnie przynoszą stopniowe luzowanie obostrzeń. Pod koniec stycznia otwarto galerie handlowe i muzea. Potem rząd zapowiedział kolejne zmiany, które wejdą w życie od 12 lutego. Od piątku Polacy mogą korzystać z hoteli i miejsc noclegowych. W dodatku znowu można pójść do kina, teatru, a nawet do kasyna.

Duże zmiany dotknęły także sport amatorski. Do tej pory z infrastruktury sportowej mogli korzystać tylko profesjonaliści, zawodnicy pobierający stypendia oraz dzieci i młodzież. Od 12 lutego jednak dużo się zmienia.

Można już uprawiać jakikolwiek sport na świeżym powietrzu. Tym samym bez problemów można korzystać z boisk sportowych, czy kortów tenisowych, choć miłośnicy tenisa muszą poczekać na lepszą pogodę. To jednak nie wszystko, bo otwarto także baseny, stoki narciarskie, lodowiska, sauny, czy salony masażu.

Lodowisko w Bytomiu. Cennik i godziny otwarcia

Tym samym od 12 lutego bytomianie mogą korzystać z lodowiska plenerowego, które znajduje się w parku przy ul. Wrocławskiej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ze ślizgawki jednocześnie może korzystać maksymalnie 50 osób.

Cena za godzinę jazdy na łyżwach to 5 zł. Wypożyczenie łyżew to koszt 6 zł, a ostrzenie płoz to 7 zł. Na lodowisku ślizgawki odbywają się w od poniedziałku do piątku o godzinie: 10:00, 11:30, 13:00, 16:30, 18:00, 19:30. W soboty i niedziele można jeździć o godzinie: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:30, 17:00, 18:30 i 20:00.

Stok narciarski Sport Dolina. Godziny otwarcia

Fani jazdy na nartach i snowboardzie także mają powody do zadowolenia. Znowu czynny będzie stok narciarski Sport Dolina, który znajduje się przy ul. Blachówka 94. Obiekt jest otwarty od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00.

W tej chwili warunki do jazdy na nartach i snowboardzie są idealne. Sport Dolina informuje, że na stoku jest pokrywa śnieżna o grubości 130 cm! Na klientów czekają:

  • wyciąg dla narciarzy i snowboardzistów
  • strefa dla zjeżdżających na sankach
  • wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego
  • serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego
  • szkółka narciarska i snowboardowa

Czy basen w Bytomiu jest otwarty?

Do pełni szczęścia zabraknie jednak otwarcia basenu miejskiego przy ul. Parkowej 1. Otwarcie zostanie opóźnione, a wszystko przez awarię ciepłowniczą w Fortum. Prawdopodobnie wszystko wróci do normy już w poniedziałek 15 lutego.

- Obecnie nie ma możliwości podgrzania wody do temperatury umożliwiającej korzystanie z basenu, dlatego musimy przesunąć otwarcie pływalni krytej na przyszły tydzień - mówi dyrektor OSiR-u Zbigniew Bryjak.

Tak samo sprawa wygląda z basenem "Nurek" przy ul. Chorzowskiej 28A. Ten obiekt także zostanie otwarty dopiero 15 lutego.

fot. Sport Dolina

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Początek sezonu narciarskiego w DSD

Koszykówka: porażka w drugoligowym debiucie

Kolejny awans Polonii. Szombierki na remis w lidze

Bytomski5 polonia barak

W Polonii dno, jakiego jeszcze nie było

Bytomski5 p18ke6ibrk1fcq1frhqha1qrnfj23

Nasi siatkarze w czołówce

Bytomski4 mg 4996

Trzech nowych zawodników w szeregach Polonii

Bytomski4 1385559175

Wygrana Carbo-Koks TTS Polonia Bytom