Awaria ciepłownicza w Bytomiu: rozpoczęto ponowne uruchamianie kotła

Usuwanie przyczyn awarii na terenie elektrociepłowni w Zabrzu dobiegło końca. Tej nocy grzejniki w bytomskich i zabrzańskich mieszkaniach powinny być wyraźnie cieplejsze.

Byt rekawiczki na grzejniku

- Rozpoczęliśmy uruchamianie kotła i stopniowo zwiększamy dostawy ciepła. Proces musi być rozłożony na kilkanaście godzin ze względu na wymagania techniczne sieci ciepłowniczej. Jednak kaloryfery powinny być wyraźnie cieplejsze już dziś w nocy (tj. z soboty na niedzielę) - poinformował Jacek Ławrecki, rzecznik firmy Fortum, właściciela EC Zabrze.

Przypomnijmy, awaria wystąpiła w poniedziałek 8 lutego w jednym z kotłów na terenie elektrociepłowni w Zabrzu, która stanowi główne źródło ciepła dla 70 tys. odbiorców w Bytomiu i Zabrzu. Jak ustalono, jej przyczyną była nieszczelność układu ciśnieniowego na wysokości ok. 40 m wewnątrz kotła. W celu naprawy postanowiono wymienić kilkanaście odcinków rur o łącznej długości 20 m. Prace potrwały do piątku, 12 lutego.

Firma Fortum w porozumieniu z władzami Bytomia i Zabrza przekazała wskazanym placówkom 254 grzejniki elektryczne. Urządzenia trafiły do przedszkoli, szkół i świetlic szkolnych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon