W Radzionkowie powstanie kryta pływalnia?

Radzionków od wielu lat przymierza się do budowy krytej pływalni. Wygląda na to, że dawna dzielnica Bytomia wreszcie zrealizuje swoje plany.

O budowie pływalni mówi się już od dawna. Pomysł ten istnieje co najmniej od momentu oderwania się od Bytomia. Jak dotąd nie udało się go zrealizować, a radzionkowianie mają do dyspozycji wyłącznie basen otwarty na Księżej Górze, który jest czynny jedynie w sezonie letnim. Obecnie uczniowie z Radzionkowa jeżdżą na zajęcia nauki pływania do aquaparku w Tarnowskich Górach. Być może wkrótce się to zmieni...

Gmina ma już zabezpieczony teren pod inwestycję, gotową dokumentację projektową i pozwolenie na budowę - brakuje tylko pieniędzy. Radzionków zamierza postawić pływalnię na działce przy ul. Norwida, obok hali sportowej MORiS. Oba obiekty będą ze sobą połączone. Pływalnia ma mieścić dwie niecki basenowe, w tym jedną o wymiarach 25 x 12,5 m i od 1,2 do 2 m głębokości oraz drugą do nauki pływania o wymiarach 12,5 x 6,8 m, a także dwie wanny jacuzzi, strefę saunową z dwoma saunami - suchą i parową - oraz natryski. Przed budynkiem przewiduje się utworzenie miejsc postojowych dla samochodów, autobusów i rowerów.

W ostatnim czasie Radzionków pozyskał 3,5 mln zł z programu Sportowa Polska w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu. Koszt realizacji inwestycji szacuje się jednak na 18,5 mln zł, dlatego miasto stara się o kolejne środki, lecz nie wyklucza się, że zadanie zostanie sfinansowane z budżetu gminy.

Termin budowy jeszcze nie został wyznaczony, lecz we wniosku do programu Sportowa Polska wskazano okres realizacji na lata 2021 - 2023. Jeśli rzeczywiście dojdzie do realizacji inwestycji, to mieszkańcy północnych dzielnic Bytomia zyskają dostęp do obiektu pływackiego w pobliżu.

fot. UM Radzionków

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

D4 N 1443 kopia

Nowy trener w Szombierkach

Nikolas pawlik boks bytom

Pięściarz z Bytomia wicemistrzem Europy!

Hokeiści Polonii Bytom zakończyli sezon zasadniczy w MHL

Przebudzenie na koniec sezonu. Teraz czas na play-off!

Portale Obszar roboczy 1

Wotore 4. W Katowicach będą się bić na gołe pięści

D4 N0916 kopia1

Falkowska wyjechała z Bytomia z pokaźnym czekiem

Turniej eliminacyjny, Zabrze

Wielki finał turnieju na Stadionie Śląskim

Byt d DSC 4683

Judocy opanowali Bytom. Przyjechało ich prawie...