W Radzionkowie powstanie kryta pływalnia?

Radzionków od wielu lat przymierza się do budowy krytej pływalni. Wygląda na to, że dawna dzielnica Bytomia wreszcie zrealizuje swoje plany.

O budowie pływalni mówi się już od dawna. Pomysł ten istnieje co najmniej od momentu oderwania się od Bytomia. Jak dotąd nie udało się go zrealizować, a radzionkowianie mają do dyspozycji wyłącznie basen otwarty na Księżej Górze, który jest czynny jedynie w sezonie letnim. Obecnie uczniowie z Radzionkowa jeżdżą na zajęcia nauki pływania do aquaparku w Tarnowskich Górach. Być może wkrótce się to zmieni...

Gmina ma już zabezpieczony teren pod inwestycję, gotową dokumentację projektową i pozwolenie na budowę - brakuje tylko pieniędzy. Radzionków zamierza postawić pływalnię na działce przy ul. Norwida, obok hali sportowej MORiS. Oba obiekty będą ze sobą połączone. Pływalnia ma mieścić dwie niecki basenowe, w tym jedną o wymiarach 25 x 12,5 m i od 1,2 do 2 m głębokości oraz drugą do nauki pływania o wymiarach 12,5 x 6,8 m, a także dwie wanny jacuzzi, strefę saunową z dwoma saunami - suchą i parową - oraz natryski. Przed budynkiem przewiduje się utworzenie miejsc postojowych dla samochodów, autobusów i rowerów.

W ostatnim czasie Radzionków pozyskał 3,5 mln zł z programu Sportowa Polska w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu. Koszt realizacji inwestycji szacuje się jednak na 18,5 mln zł, dlatego miasto stara się o kolejne środki, lecz nie wyklucza się, że zadanie zostanie sfinansowane z budżetu gminy.

Termin budowy jeszcze nie został wyznaczony, lecz we wniosku do programu Sportowa Polska wskazano okres realizacji na lata 2021 - 2023. Jeśli rzeczywiście dojdzie do realizacji inwestycji, to mieszkańcy północnych dzielnic Bytomia zyskają dostęp do obiektu pływackiego w pobliżu.

fot. UM Radzionków

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

DSC 1355

Koniec mistrzostw w Bytomiu. Polacy zrealizowali cel minimum

Ze skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Ze Skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Adam Matys

Bytomianin mistrzem świata w Tetrisie!

Jerzy janowicz bytom cup tenis

Szybki koniec Janowicza. Niemiec wygrał Bytom Cup

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Bytom zorganizuje mistrzostwa Polski juniorów w boksie

Nadzieje polskiego boksu będą walczyć w Bytomiu

Kaminski

Wychowanek Szombierek sprzedany do Bundesligi!