Cinema City wciąż zamknięte. BCKino znów działa

Od 12 lutego kina, teatry, filharmonie i opery mogą znów przyjmować publiczność na swojej widowni. Wielkie sieci multipleksów jednak zdecydowały się nie wznawiać działalności. Za to można już oglądać filmy w odnowionych salach Beceku.

Byt sala kinowa gloria

Placówki kultury mogą organizować wydarzenia z udziałem publiczności, ale warunkiem jest udostępnienie zaledwie połowy dostępnych miejsc dla widzów. Ponadto nie można prowadzić sprzedaży żywności przeznaczonej do spożycia na sali, co stanowi sporą część przychodu kin komercyjnych. Mimo takich ograniczeń otwarcie obiektów tego typu jest warunkowe i - jak podkreślają przedstawiciele rządu - pod koniec lutego może zapaść decyzja o ponownym zamknięciu kultury, jeśli liczba zakażeń znacząco wzrośnie.

Muzeum Górnośląskie, Opera Śląska, CSW Kronika, Teatr Rozbark i Bytomskie Centrum Kultury wznowiły działalność. W tym gronie nie znalazło się Cinema City. Sieć, która prowadzi wielosalowe kino w CH Agora postanowiła nie uruchamiać swoich obiektów mimo poluzowania obostrzeń. Podobną decyzję podjęły też Helios i Multikino. Przedstawiciele multipleksów tłumaczą, że ich repertuary opierają się na ofercie dystrybutorów. Ci z kolei potrzebują od czterech do sześciu tygodni na przygotowanie tytułów do dystrybucji.

Mniejsze kina jednak zdołały ułożyć repertuar. W BCKinie 19 i 20 lutego mogliśmy obejrzeć pokazy przedpremierowe filmów "Palm Springs" oraz "Na rauszu", natomiast w ostatnim tygodniu miesiąca będzie wyświetlany film "Jeźdźcy sprawiedliwości" z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Obraz przedstawia historię Markusa, który wraca z misji wojskowej, aby zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej, lecz spotkany przez niego matematyk przekonuje go, że niekoniecznie był to wypadek i postanawiają się zemścić. Seanse odbywają się o godzinie 18:00 w sali Gloria. Bilety kosztują 15 zł.

Na marzec Becek zapowiedział już projekcje następujących tytułów: "Tommso", "Xabo" Ksiądz Boniecki, "Matthias i Maxime" oraz "Cena wszystkiego". Z kolei w kwietniu czekają nas pokazy "Deerskin", "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!", "Kraina miodu", "Dogonić marzenia", a także "Człowiek, który zabił Don Kichota". To wszystko pod warunkiem, że rząd znów nie zamknie kin...

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon