Kupy swego psioka sprzątej do hasioka

W ubiegłym tygodniu mogliśmy poczuć przedsmak wiosny, piękna pogoda zachęcała do długich spacerów. Niestety, topniejący śnieg oprócz piachu, pozostawił na chodnikach i ulicach Bytomia coś jeszcze – psie kupy, które jak co roku są istnym utrapieniem dla mieszkańców miasta. Na całe szczęście grupa bytomian wzięła sprawy w swoje ręce. W ramach akcji „Kupy swego psioka sprzątej do hasioka” zachęcają właścicieli do sprzątania po swoich pupilach.

A jest co sprzątać!

Śnieg zalegający na chodnikach Bytomia ukrywał przykre niespodzianki. Cóż, w końcu stopniał ukazując gorzką prawdę. Problem jest naprawdę poważny. Przemierzając ulice miasta – czy to do pracy, czy do sklepu czy na spacer, na każdym kroku widzimy psie kupy. Takie „pole minowe” to nie tylko utrudnienie dla pieszych, ale również przykra wizytówka miasta. Na przestrzeni ostatnich lat, lokalne władze próbowały jakoś rozwiązać ten problem, czy to w postaci wybiegów dla psów, WC-Psiaków, czy 1.5 m2 kuwet wypełnionych piaskiem. Jak dobrze wszyscy wiemy, plany spotkały się ze skrajnie różnymi reakcjami, a kupy nadal są na bytomskich chodnikach. Czy naprawdę chcecie, aby nasze miasto tak wyglądało?

Kupy swego psioka sprzątej do hasioka

Twórcy kampanii społecznej „Pucuj, glancuj – Bytom”, kolejny raz próbują uświadomić mieszkańców miasta na temat psich odchodów. Na wszystkich BeCeK-owskich słupach, na terenie całego miasta zawisną plakaty w ramach akcji „Kupy swego psioka sprzątej do hasioka”, które nie pozostawiają pola dla wyobraźni. Cel kampanii jest prosty – zachęcenie mieszkańców Bytomia do sprzątania odchodów po swoich pupilach za pomocą zwykłego worka, który następnie można wyrzucić do dowolnego koszta na śmieci. Brak specjalnych koszy na odchody to nie powód, aby nie sprzątać po swoim ulubieńcu. Wiemy, że łatwo jest powiedzieć, napisać, bo przecież dlaczego to właśnie Wy macie zacząć sprzątać po swoim psie, skoro inni tego nie robią? Bądźmy szczerzy, samo się nie zrobi. Zadbajmy wspólnie o wygląd naszego miasta i rozprawy się z problemem psich kup!

Chcesz być na bieżąco? Więcej podobnych akcji znajdziecie na oficjalnym fanpage’u Pucuj, glancuj Bytom. Z powodu pandemii Covid-19 ich aktywność jest nieco mniejsza, ale wciąż działają!

Niech zmiana zacznie się właśnie od Ciebie – zacznij sprzątaj po swoim pupilu!

plakat pucuj glancuj kupy swego psioka

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Marek Migalski gościem Pawła Kobylińskiego

Marek Migalski gościem Pawła Kobylińskiego

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

BPK inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

BPK inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

Graj w tenisa w komfortowych warunkach, czy to zimą, czy latem. Silesia Club Bytom zaprasza

Graj w tenisa w komfortowych warunkach

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe