Lokale użytkowe za 1zł. Wraca program „Lokal na Kulturę”.

Ruszyła kolejna edycja programu „Lokal na Kulturę” w Bytomiu. Osoby, które przedstawią ciekawe pomysły na zagospodarowanie poszczególnych nieruchomości, będą mogły je wynająć za symboliczną kwotę.

Byt centrum bytomia

Ponad 70-metrowy Lokal przy Rynku za 76 zł czynszu? To możliwe! W ramach programu, miasto Bytom wynajmie wyznaczone lokale za 1 zł/m2. Taka stawka obowiązywać będzie przez pierwsze 12 miesięcy, a później wysokość stawki zostanie ustalona na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości.

Tak preferencyjne warunki mają pomóc w zrealizowaniu różnych ciekawych pomysłów. Do tej pory w ramach programu otwarto m.in. sklep Odpady spod lady, gdzie można kupić przedmioty, którym nadano drugie życie (albo nawet zrobić samemu na organizowanych tam warsztatach), Kocią Kawiarnię, gdzie można napić się kawy w towarzystwie kotów i któregoś z nich adoptować, a także pracownię ceramiki.

Celem „Lokalu na kulturę” jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym do kogo ostateczne trafi lokal, zadecyduje komisja. Osobom z najciekawszym pomysłem zaproponowana zostanie atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy.

- Pandemia odciska swoje piętno na kulturze, ale nie tracimy wiary, że wszystko wróci do normalności i tak ważna dziedzina naszego życia wskoczy na dawne tory odzyskując stabilność. Tych, którzy mają pomysł na swój biznes, zapraszam do zapoznania się z ofertą Bytomskich Mieszkań - powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Lista lokali do wynajęcia w ramach „Lokalu na Kulturę”

  • ul. dr. Rostka 11/16 (parter, powierzchnia 44,91mkw.),
  • ul. Głowackiego 2a/4 (parter, powierzchnia 18,93 mkw.),
  • ul. Józefczaka 38/1 (parter, powierzchnia 64,61mkw.),
  • pl. Kościuszki 10/11 (II piętro, powierzchnia 33,71 mkw.),
  • pl. Kościuszki 10/12 (II piętro, powierzchnia 57,34 mkw.),
  • ul. Krawiecka 2/17 (parter, powierzchnia 76,14 mkw.),
  • ul. Moniuszki 7/15 (parter, powierzchnia 28,79 mkw.),
  • ul. Witczaka 99/7 (parter, powierzchnia 61,20 mkw. i piwnica 3,10mkw.).

Więcej o powyższych adresach (stanie, wyposażeniu, układzie pomieszczeń) można dowiedzieć się pod tym linkiem. Termin składania ofert mija 31 marca. Szczegółowe informacje o całej procedurze można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon