Bytom będzie mieć swoją Burloch Arenę [WIZUALIZACJE]

To będzie ulubione miejsce bytomian. Tuż obok nowego lodowiska przy ul. Pułaskiego powstanie rolkowisko oraz szereg innych atrakcji.

Budowa hali lodowej powoli finiszuje. Obiekt ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku. Po wielu latach w Bytomiu wreszcie skończy się prowizorka i będzie nowoczesne lodowisko spełniające wszystkie współczesne standardy. Władze miasta uznały, że przyległy teren również można przeznaczyć na infrastrukturę rekreacyjno-sportową. Postanowiono więc zrealizować pomysł, który niejednokrotnie był zgłaszany w Budżecie Obywatelskim, czyli wybudować rolkowisko.

- Budowa wodnego placu zabaw w Parku Kachla oraz rolkowiska przy ul. Pułaskiego to inwestycje, o które upominali się mieszkańcy w ramach dwóch ostatnich edycji budżetu obywatelskiego - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jeszcze w tym roku z obydwu inwestycji będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego miasta - podkreśla Mariusz Wołosz.

Słowo "rolkowisko" nie oddaje właściwie tego, co Ośrodek Sportu i Rekreacji zamierza stworzyć w rejonie ul. Pułaskiego i Robotniczej. Co prawda w ramach inwestycji powstanie tor do jazdy na rolkach o szerokości co najmniej 4 metrów i nawierzchni betonowej, ale wzdłuż niego planuje się wybudować dwutorową bieżnię tartanową, natomiast wewnątrz pierścienia przewidziano plac do freestylu oraz nauki jazdy na rolkach, park do streetworkoutu, zaplecze sanitarno-gospodarcze, stoły do ping-ponga i szachów, a także tartanowe boisko wielofunkcyjne o wymiarach 40x20 m. Całość terenu ma być oświetlona i ogrodzona, aby zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom.

OSiR wyłonił już wykonawcę prac. Za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum dwóch firm: Meritum Grupa Budowlana (lider) oraz Maciej Chowan (partner). Przedsięwzięcie będzie podzielone na dwa etapy. W pierwszym powstanie dokumentacja projektowa, która pozwoli na uzyskanie pozwolenia na budowę i inne decyzje administracyjne, natomiast w drugim wykonawca przeprowadzi prace budowlane. Zakończenie inwestycji jest zaplanowane na 30 listopada 2021 r. Koszt budowy wyniesie 2,9 mln zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon