Iga Świątek jednak nie zagra w Bytomiu. Gwiazda zawiesza występy w kadrze

Mecz Polska - Brazylia w ramach Billie Jean King Cup zostanie rozegrany w Bytomiu, a jego największą gwiazdą miała być Iga Świątek. Mistrzyni Rolanda Garrosa jednak właśnie poinformowała, że musi zrezygnować z występów w reprezentacji Polski.

Byt 160087480 286911532795880 3664322340751952958 n

W styczniu informowaliśmy, że Bytom będzie organizatorem meczu tenisowego Polska - Brazylia w kobiecym Billie Jean King Cup. W tym celu zmodernizowano oświetlenie w hali "Na Skarpie", aby spełniało wymogi transmisji telewizyjnej w najwyższej jakości. Wówczas chwalono się, że we wspomnianych zawodach udział weźmie największa gwiazda polskiego tenisa, czyli Iga Świątek.

Do meczu pozostał miesiąc, a mistrzyni Rolanda Garrosa ogłosiła, że do Bytomia nie przyjedzie. Mało tego, w tym roku całkowicie rezygnuje z gry dla reprezentacji Polski. Nie jest bowiem w stanie łączyć tego z planami indywidualnych startów, które są dużym wyzwaniem logistycznym w dobie pandemii koronawirusa.

- Gra z orzełkiem na piersi to dla mnie odkąd pamiętam więcej niż sportowa rywalizacja. Reprezentowanie kraju to zaszczyt i jeden z najważniejszych dla mnie celów. Będę robiła wszystko, co w mojej mocy, by grać w reprezentacji Polski, bo to dla mnie ważne również ze względu na tradycje rodzinne - zapewnia tenisistka.

Bytomskie zawody wprawdzie straciły wielką gwiazdę, ale Billie Jean King Cup odbędzie się zgodnie z planem. Na razie jednak nie znamy składu Biało-Czerwonych. W dniach 16-17 kwietnia reprezentacja Polski będzie rywalizować z Brazylią. Stawką tego pojedynku jest miejsce w przyszłorocznych kwalifikacjach do turnieju finałowego.

fot. Facebook/Iga Świątek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon