Koncertowy występ hokeistek. Tytuł na wyciągnięcie ręki

Hokeistki Polonii Bytom mają za sobą pierwsze spotkanie w finale PLHK. Niebiesko-czerwone pewnie pokonały Stoczniowiec Gdańsk i są bliskie podtrzymania dominacji w kraju.

Byt 163369016 2951559421739389 4106696247014858855 n

Półfinał fazy play-off okazał się spacerkiem dla hokeistek Polonii Bytom. Finał jednak miał być znacznie większym wyzwaniem. Bytomiankom przyszło zmierzyć się ze Stoczniowcem Gdańsk, który jako jedyny pokonał nasz zespół w sezonie zasadniczym,

Pierwsze finałowe spotkanie rozegrano w sobotę 20 marca w Gdańsku. Pierwsza tercja była spokojna, bo żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie. Przełom nastąpił po przerwie, kiedy to bytomianki w końcu się odblokowały.

Pierwsza umieściła krążek w siatce Klaudia Chrapek. Trzy minuty później w jej ślady poszła Karolina Późniewska. Emocje zaczęły się na całego, bo podrażnione gospodynie strzeliły kontaktową bramkę za sprawą Katarzyny Kasprzyckiej.

Bytomianki jednak szybko wybiły rywalkom z głów chęci na odwrócenie losów spotkania. Jeszcze w drugiej tercji ponownie do bramki trafiła Późniewska, a potem to samo zrobiła Ida Talanda.

W ostatniej tercji wynik ustaliła Talanda, która strzeliła na 5:1. Polonia pokazała zatem, że jest gotowa wywalczyć dziesiąte mistrzostwo Polski w historii. Do tego brakuje już tylko jednego zwycięstwa, a rewanż odbędzie się 27 marca.

fot. Facebook/KH Polonia Bytom Ladies

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

Bytom szykuje się do Tour de Pologne

Byt sparing polonia bytom

II liga: ruszył casting na piłkarza Polonii

II liga: słabszy okres Polonii. Dwa mecze i...

Szombierki dogadały się z miastem. Drużyna w...

Byt turniej17kwietnia

Turniej młodzieży niepełnosprawnej

Hokej: dzielnie walczą, ale przegrywają

Sprintem przez boiska: dwa razy derby, dwa razy...