E1GOKART Chorzów. Nowy tor dla wielbicieli ścigania!

Od początku marca w Chorzowie działa nowy tor E1GOKART. To jeden z najnowocześniejszych torów w Europie. Ma dwa poziomy, 630 metrów długości i 5 metrów szerokości. Na tym jednak nie koniec, bo w planach jest jeszcze tor zewnętrzny. Po jego oddaniu chorzowski tor będzie najdłuższy w Polsce.

Halowe tory kartingowe E1GOKART do tej pory działały w Kielcach i Poznaniu. Od 4 marca ścigać się można także w Chorzowie, na torze przy ul. Narutowicza 9.

- Nasze tory w Kielcach i Poznaniu cieszą się bardzo dobrą opinią w środowisku kartingowym. Wielu zawodników ze Śląska przyjeżdżając do Poznania widząc klasę obiektu i sprzętu wzdychało z uznaniem i nadzieją, że tor na takim poziomie chętnie widzieliby u siebie – mówi Tomasz Gontarek z E1GOKART.

Z powodu pandemii koronawirusa w Chorzowie obyło się bez hucznego otwarcia toru, a event z tej okazji planowany jest po zluzowaniu sanitarnych obostrzeń. W mediach społecznościowych E1GOKART Chorzów systematycznie będą się pojawiać konkursy i promocyjne oferty, warto więc śledzić profile toru.

Chorzowski tor kartingowy będzie najdłuższy w Polsce

Tor w Chorzowie został zbudowany od zera, a hala została skonstruowana typowo pod karting. Nie było więc żadnych barier architektonicznych, które ograniczałyby projektantów. Założeniem było stworzenie sportowej, szerokiej nitki toru z szybkimi i technicznymi partiami. Obecnie w Chorzowie można się ścigać na wewnętrznym, dwupoziomowym torze o długości 630 metrów.

- Co warte podkreślenia nitka wewnętrzna ma unikalną szerokość wynoszącą minimum 5 metrów! Dzięki temu można swobodnie wyprzedzać, rywalizacja podczas wyścigów jest bezpieczna i każdemu zapewnia satysfakcję. Szerokość, jakość asfaltowej nawierzchni, profesjonalny system band zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa to są największe atuty naszego toru – podkreśla Tomasz Gontarek.

W budowie jest jeszcze druga, zewnętrzna część toru. Po jej oddaniu E1GOKART Chorzów będzie najdłuższym torem kartingowym w Polsce.

W jakich godzinach czynny jest E1GOKART Chorzów?

Chorzowski tor czynny jest w dni powszednie od godz. 14.00 do 22.00, a w weekendy już od godz. 11.00. W planach są także zajęcia szkółki kartingowej, które będą się odbywały w weekendy od godz. 9.00.

- Nasza oferta zawiera jazdy indywidualne, zajęcia sportowej jazdy z trenerem, szkółkę kartingową dla najmłodszych a także zawody w różnym formacie. Już wystartowała Śląska Liga Kartingowa na której pierwszej rundzie, oprócz lokalnych zawodników, pojawili się goście z Poznania, Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Kielc, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa. Planujemy zawody drużynowe, cykl Iron Man i Time Attack – wymienia Tomasz Gontarek.

Tor w Chorzowie ma sektorowy pomiar czasu firmy Mylaps. Dzięki wynikom każdego z sektorów można drobiazgowo analizować jazdę, co szczególnie przydaje się podczas szkoleń. Wyścigi obsługuje z kolei program Clubspeed, który działa w ponad 400 obiektach na całym świecie. Zapewnia on wiele możliwości, które systematycznie będą wdrażane w Chorzowie. Jedną z nich to rozbudowana aplikacja dla zawodników.

Francuskie gokarty na chorzowskim torze

Na torze E1GOKART Chorzów można się ścigać się gokartami Sodi. To francuski producent, który w obecnej chwili nie ma sobie równych jeśli chodzi o sprzęt do kartingu halowego. Flota z Chorzowa to 30 najnowszych konstrukcji tej francuskiej firmy: juniorskie Sodi LR5, seniorskie SR5 oraz gokarty podwójne tzw tandemy Sodi 2Drive.

- Obecne rekordy toru na poziomie 57 sekund pokazują, że średnia prędkość najszybszych zawodników to ok 40km/h. Maksymalne prędkości dochodzą do 60km/h. To bardzo dobre wyniki jak na karting halowy. Jest szybko, ale musi przede wszystkim być bezpiecznie – podkreślają w E1GOKART Chorzów.

Gokart seniorski można samodzielnie prowadzić przy wzroście 155 cm. Młodsi zawodnicy mogą korzystać z gokartów juniorskich - do ich prowadzenia potrzeba 135 cm wzrostu. Mają one regulację w trzech płaszczyznach: fotel, pedały i kolumna kierownicza. Dzięki temu można dostosować je do młodszych, początkujących zawodników.

- Natomiast jeśli ktoś woli rozpocząć kontakt z kartingiem z fotela pasażera, mamy dla niego gokart podwójny tzw. tandem. Kieruje osoba dorosła, a pasażer z boku bezpiecznie zapoznaje się z torem i sprzętem – mówi Tomasz Gontarek z chorzowskiego toru.

Z toru w Chorzowie mogą korzystać zawodowcy i amatorzy. Obsługa przed każdym wyścigiem prowadzi szkolenie, omawia zasady bezpieczeństwa, sposób zachowania i komunikowania się podczas wyścigu. Jeżeli ktoś chce podnieść swoje umiejętności możne także skorzystać z indywidualnego szkolenia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

BPK Sp. z o.o. zabezpieczyło rurociągi w rejonie zapożarowanej hałdy

BPK zabezpieczyło rurociągi w rejonie zapożarowanej hałdy

Kabaret Smile już wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej! Specjalny prezent na 20-lecie

Kabaret Smile, wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej!

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe – wspinaczka zamiast lekcji

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

E1 GOKART ZDJĘCIE GŁÓWNE

E1GOKART! Prawdziwa gratka dla fanów motorsportu w Chorzowie

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź