Czy Bytom przyjmie Uchwałę Solidarnościową ze społecznością LGBT+?

Tęczowa Wiosna wzywa prezydenta Bytomia i liderów oraz liderek innych śląskich miast do przyjęcia Uchwały Solidarnościowej ze społecznością LGBT+
Byt human rights 3805188 1920
“Niech Uchwała Solidarnościowa przypomni, że samorządy są dla wszystkich, że nie ma zgody na wykluczanie i dyskryminację kogokolwiek!” - apeluje Tęczowa Wiosna.
Tęczowa Wiosna złożyła do prezydentów i prezydentki:
  • Zabrza,
  • Gliwic,
  • Bytomia,
  • Knurowa
oraz burmistrzów:
  • Tarnowskich Gór,
  • Radzionkowa,
  • Pyskowic
apel o przyjęcie Uchwały Solidarnościowej ze społecznością LGBT+, podkreślając, że “zmiana jest tam, gdzie są reakcje, okazywanie wsparcia, także ze strony polityków i publiczna niezgoda na dyskryminację”.

Unia Europejska strefą wolności dla społeczności LGBT+

11 marca 2021 Unia Europejska, dzięki przyjętej rezolucji, stała się już oficjalnie strefą wolności dla społeczności LGBT+. Przypomnijmy, że od 2019 roku w całej Polsce pojawiło się ponad 100 deklaracji i uchwał anty-LGBT oraz Samorządowych Kart Praw Rodzin, tym samym 30 proc. kraju to miejsca, w których wyklucza się ludzi LGBT+ z lokalnych społeczności.
Tęczowa Wiosna mówi "sprawdzam" i w całej Polsce apeluje do samorządów, by przyjęły Uchwałę Solidarnościową.

Tęczowa Wiosna namawia władze miast do przyjącia Uchwały Solidarnościowej ze społecznością LGBT+

Jako Tęczowa Wiosna, czyli tęczowa inicjatywa przy partii Wiosna, bezpieczna i przyjazna dla działań naszej społeczności, namawiamy władze naszych miast i miasteczek, gmin, do przyjęcia Uchwały Solidarnościowej ze społecznością LGBT+ - mówili dziś działacze i działaczki Tęczowej Wiosny w Zabrzu.
Projekt uchwały został złożony w 7 miastach: Zabrzu, Gliwicach, Bytomiu, Tarnowskich Górach, Knurowie, Pyskowicach i Radzionkowie przez działaczy i koordynatora okręgu OW29 Tęczowej Wiosny.
- Osoby LGBT w Zabrzu, powiacie gliwickim oraz tarnogórskim mają prawo czuć się bezpiecznie - twierdzą przedstawiciele Tęczowej Wiosny.
Fot. Pixabay

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon