Jakie zajęcia oferuje Klub SEZAM z Bytomia?

Pewnie każdy z Was kojarzy spółdzielczy Klub SEZAM przy ul. Chorzowskiej 57b, ale czy zdawaliście sobie sprawę, że działają od 45 lat? SEZAM jest jednym z dwóch klubów działających w zasobach Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Z jego bogatej oferty zajęć korzystały cztery pokolenia Mieszkańców Bytomia! Pewnie zastanawiacie się co obecnie znajduje się w ich ofercie? Cóż, uchylamy rąbka tajemnicy.

Kilka słów o Klubie SEZAM

Od czterdziestu pięciu lat dzieci, młodzież i dorośli spędzają w nim swój wolny czas bawiąc się, ucząc, znajdując poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Przez te wszystkie lata Klub działa nieprzerwanie, przekazując uczestnikom zajęć określone wartości. Oczywiście SEZAM to także ludzie: plastycy, muzycy, czy sportowcy. Pełni pasji i zaangażowania, dysponujący wiedzą i doświadczeniem, tworzący wielostronne możliwości edukacyjne, skierowane do wszystkich mieszkańców Spółdzielni, bez względu na wiek. Co ciekawe, z ich oferty mogą skorzystać również osoby spoza BSM.

Co do zaoferowania ma SEZAM?

Oferta Klubu jest naprawdę spora. Najmłodsi (w wieku od 3 do 6 lat) mogą skorzystać z zajęć plastycznych „Plastyka dla smyka”. Dla dzieci starszych, w wieku szkolnym czy młodzieży przygotowującej się do egzaminów w szkołach artystycznych, SEZAM przygotował kurs rysunku i malarstwa. Oprócz zajęć plastycznych, dzieci i młodzież mogą skorzystać z zajęć ceramicznych. Postanowiliśmy zapytać kierownika Spółdzielczego Klubu Sezam BSM – Panią Izabelę Kozak, co jeszcze ma do zaoferowania Klub. Oto odpowiedź:

„(…)Staramy się uatrakcyjniać zajęcia poprzez promowanie uczestników. Jako Klub organizujemy doroczne wystawy prac oraz zachęcamy do udziału w konkursach plastycznych zewnętrznych, jak i wewnętrznych, które również współtworzymy. W listopadzie i grudniu zostały zorganizowane trzy wewnętrzne konkursy: „Bytomskie barwy jesieni”, „Mikołaj w oczach dzieci” oraz konkurs „Na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”, a w styczniu bieżącego roku został ogłoszony konkurs plastyczny „Pejzaż zimowy”. Jako kierownik Klubu, nie tylko staram się dbać o jego promocję i pozyskiwanie nowych form zachęcających do korzystania z wachlarza dostępnych usług. Tworzę w Sezamie warunki dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz promuję wśród mieszkańców sztukę poprzez organizowanie wystaw lokalnych artystów.(…)” – podkreśla Izabela Kozak, kierownik Spółdzielczego Klubu Sezam BSM.

Mistrz tańca, sportowy czy sztuki kulinarnej?

Myśleliście, że to koniec atrakcji? Cóż, byliście w błędzie. SEZAM oferuje również zajęcia taneczne, które podobnie jak plastyczne, cieszą się dużym zainteresowaniem w Klubie zarówno pośród najmłodszych jak i osób dorosłych. No właśnie, dorośli! Obecnie mogą oni skorzystać z takich zajęć jak: zumba, taniec towarzyski, taniec orientalny Śląskiej Szkoły Tańca Dariusza Kurzeja. Spokojnie, SEZAM nie zapomniał o najmłodszych. Od marca ruszyły zajęcia taneczne połączone z jogą – Fluo Dance i to w dwóch grupach wiekowych: od 3-5 lat i od 6-9 lat. Twoje dziecko nie jest stworzone do tańca czy malowania, ale lubi gotować? Zatem w SEZAMIE może uczestniczyć w zajęciach kulinarnych dla dzieci „Klub Kuchcika”. Podczas zajęć bywa naprawdę gorąco, szczególnie gdy są one prowadzone przez gości specjalnych. Do tej pory „Klub Kuchcika” odwiedził zwycięzca VI edycji Hell’s Kitchen. W ramach zajęć SEZAM organizuje okazjonalne warsztaty jak na przykład: pieczonego ziemniaka, pączków czy świątecznych pierników. A co ze sportem? Na chwilę obecną, sekcja sportowa proponuje zajęcia ogólnorozwojowe Judo dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3-6 lat. Dorośli mogą zapisać się na zajęcia ruchowe jak Joga czy Pilates. Klub ma w planach uruchomienie młodzieżowej sekcji bokserskiej. W SEZAMIE odbywają się również zajęcia muzyczne, które najlepiej opisuje Pani Izabela Kozak, kierownik Spółdzielczego Klubu Sezam BSM:

„(…) Od wielu lat w Klubie stawiamy na edukację muzyczną, w ramach której prowadzone są audycje „Małej Akademii Jazzu” utworzonej przez znanego muzyka Jose Torresa, gdzie w comiesięcznych spotkaniach dzieci mają okazję poznać gatunki muzyczne (jazz, blues, folk, soul czy gospel) stanowiące fundament muzyki rozrywkowej. Na tym nie przestajemy, obecnie skupiamy się na tworzeniu dwóch nowych sekcji muzycznych, takich jak: „Zespół Wokalno-Muzyczny”, skierowany do młodzieży i dzieci od lat ośmiu oraz „Mali Muzykanci” adresowanej do rodziców z dziećmi w wieku od 0-3, gdzie na każdym spotkaniu, będziemy zachęcać do czerpania radości ze wspólnego muzykowania poprzez śpiew, grę na instrumentach i improwizację ruchową do muzyki.(…)” – dodaje.

Zajęcia dla seniora

SEZAM nie zapomina również o seniorach! W trosce o ich rozwój, pielęgnację sprawności fizycznej i intelektualnej proponuje wachlarz usług dedykowanych właśnie im jak zajęcia: sportowe (tzw. gimnastyka dla seniora), dydaktyczne w ramach spotkań w Klubie Seniora, manualne „Kreatywna Kofeina” czy relaksacyjne jak „Artterapia”. SEZAM stawia na tworzenie kierunkowych projektów familijnych, międzypokoleniowych i międzykulturowych (tj.: Dzień Dziadka, Dzień Babci, Wigilia dla Seniora oraz osób samotnych, zabawy Andrzejkowe, bale, konkursy i wiele innych).
Klub dba również o sferę turystyczną Mieszkańców, od lat współpracuje z zaprzyjaźnionym biurem podróży. Co znajduje się w ich ofercie? Wyjazdy integracyjne dla seniorów, wczasy rodzinne i kolonie na terenie Polski oraz Europy. Dzieci, które pozostają na miejscu w ferie i wakacje mogą zapisać się na półkolonie organizowane na terenie Klubu. W dobie pandemii Covid-19 SEZAM uruchomił zajęcia świetlicowe. W tym roku podczas przerwy szkolnej Klub prowadził poranne warsztaty oraz zajęcia artystyczne i kreatywne w sekcjach popołudniowych.

Moglibyśmy tak pisać o oferowanych zajęciach bez końca. Pełną ofertę Klubu SEZAM znajdziesz TUTAJ (http://klubsezam.bytom.pl/sekcje ). Jeżeli coś Cię zainteresowało to musisz wiedzieć, że zapisy na poszczególne zajęcia odbywają się bezpośrednio u instruktorów – zgodnie z planem zajęć. W miarę wolnych miejsc - można dołączyć do danej grupy w każdej chwili.

Spółdzielczy Klub „SEZAM"
ul. Chorzowska 57b
41-902 Bytom
Tel.: 32 282 25 10
E-mail: sezam@bsm.bytom.pl
www: http://klubsezam.bytom.pl/
Facebook: https://pl-pl.facebook.com/people/Klub-Sezam-Bsm/100007128931120

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 9378

Mikołajkowe atrakcje dla najmłodszych w SKARPIE BYTOM

Jak wybrać sejf do gabinetu?

Jak wybrać sejf do gabinetu?

36 – Szczęśliwy traf czy numer entuzjazmu i kreatywności?

36 – Szczęśliwy traf czy numer entuzjazmu i kreatywności?

Zdj główne

Koncert industrialny

Letnia Strefa Kreatywna w Agorze Bytom. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci

Letnia Strefa Kreatywna w Agorze Bytom

Agora dzień dziecka

Kraina Eksperymentów: Świętuj Dzień Dziecka w Agorze Bytom

Kobylinski

Nie wszystko wolno wojewodzie...