Nowe osiedle Bolko w Bytomiu. Ceny i rodzaje mieszkań oraz apartamentów, lokalizacja

W dzielnicy Rozbark, tuż przy granicy z Piekarami Śląskimi, zaczęła się budowa nowego osiedla mieszkaniowego Bolko, zaprojektowanego przez słynną bytomską pracownię Medusa Group. Są już znane ceny mieszkań i segmentów na osiedlu Bolko w Bytomiu.

W Bytomiu przy ul. Północnej 2 widać już trwającą budowę nowego osiedla o nazwie Bolko. To pierwsze osiedle zaprojektowane w rodzinnym Bytomiu przez pracownię Medusa Group, prowadzoną przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę. To spod ich ręki wyszły m.in. powstające właśnie w Katowicach: najwyższy budynek w woj. śląskim, czyli .KTW II, biurowce nazywane "tiramisu" czy osiedle Pierwsza Dzielnica przy Strefie Kultury.

Wcześniej pisaliśmy: Bytom Rozbark. Zaczęła się budowa osiedla Bolko. To projekt pracowni Medusa Group

To osiedle mieszkań i segmentów (szeregówek). Pierwszy etap osiedla Bolko zakłada budowę 46 mieszkań. Inwestorem jest firma deweloperska Renner z Gliwic.

W ofercie są trzy typy mieszkań:

  1. M3 (trzy pokoje) - parterowe z ogródkiem i tarasem, 54,23 m kw.
  2. M4 (cztery pokoje) - dwupoziomowe z dwoma tarasami, 80,03 m kw
  3. M5 (5 pokoi), trzypoziomowe, z ogródkiem i dwoma tarasami, 120,89 m kw, cały segment, dostępne tylko 2 takie mieszkania

Ceny mieszkań na nowym osiedlu Bolko w Bytomiu Rozbarku

Zakończenie budowy pierwszego etapu osiedla jest przewidywane na III kwartał 2022 roku. W ramach osiedla powstaną tereny zielone - nowy park, plac zabaw oraz rekreacji. - Osiedle znajduje się w niedalekim sąsiedztwie Żabich Dołów. To piękny zespół przyrodniczo krajobrazowy, do którego mieszkańcy będą mogli się dostać spacerkiem - mówi Magdalena Bajer, marketing menadżer firmy Renner, inwestora Osiedla Bolko.

Metr kwadratowy mieszkania na nowym osiedlu kosztuje:

  • M3 (trzy pokoje) - od 4900 zł, za całość - od 265 do 282 tys. zł
  • M4 (cztery pokoje) - od 4600 zł, za całość - od 368 do 392 tys. zł
  • M5 (5 pokoi) - od 4875 zł, za całość - 589 tys. zł

Inwestor osiedla Bolko z Gliwic wierzy w Bytom

- Wierzymy w Bytom. Wg nas to miasto wyjątkowe na Śląsku. Chcemy zostać tu na długo. Poza tym kluczowe znaczenie miała dla nas doskonała lokalizacja, wyśmienita komunikacja, bliskość żłobków, przedszkoli i szkół, terenów zielonych oraz całej infrastruktury jaką daje miasto, w którym mieszka 140 tys. osób. Otrzymujemy już wiele telefonów i zapytań w temacie Osiedla Bolko. Cena, jaką proponujemy za mieszkania jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę aglomerację śląską. Ze względu na wyśmienitą komunikację jesteśmy konkurencją dla takich miast jak Chorzów, Zabrze oraz Katowice - twierdzi Magdalena Bajer, marketing menadżer firmy Renner, inwestora Osiedla Bolko

Przedstawicielka inwestora twierdzi, że pracownię Medusa Group wybrano dlatego, że to "najlepsza pracownia architektoniczna w Polsce". - Pochodzą z Bytomia, to również ma ogromne znaczenie. Wspólnie z Przemem Łukasikiem chcemy odczarować to miasto i nadać mu „nowych kolorów" - mówi Magdalena Bajer.

Wizualizacje: Medusa Group, zdjęcia placu budowy: Daniel Lekszycki

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon