Hulajnogi elektryczne Bolt w końcu w Bytomiu. Sprawdź zasady wypożyczania i jazdy

Po Bytomiu można już jeździć elektronicznymi hulajnogami firmy Bolt! To znaczy nie po całym mieście, ale po Śródmieściu i niektórych dzielnicach Bytomia. Sprawdź zasady wypożyczania tych pojazdów i cenę.

Byt hulajnogi bytom

Elektryczne hulajnogi mają umożliwić bezpieczne i ekologiczne przemieszczanie się po:

 • Śródmieściu,
 • Rozbarku,
 • Szombierkach,
 • Łagiewnikach.

W Bytomiu zostało uruchomionych 18 punktów, w których mieszkańcy będą mogli wypożyczyć hulajnogi na minuty. Koszt przejazdu: 50 gr za minutę użytkowania (odblokowanie jest bezpłatne).

- Mikromobilność to globalny trend. Aby szybko pokonywać niewielkie odległości, mieszkańcy dużych miast coraz częściej przesiadają się z samochodów na skutery, rowery czy hulajnogi. W Bytomiu i w innych miastach Metropolii w najbliższych latach uruchomiony zostanie system roweru miejskiego. Tymczasem, wraz z firmą Bolt uruchomiliśmy system wypożyczeń elektrycznych hulajnóg - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

- Uruchomienie wypożyczalni elektrycznych hulajnóg nie wiąże się z żadnymi kosztami po stronie miasta. Daje za to wiele korzyści dla mieszkańców. Hulajnogi stanowią uzupełnienie dla komunikacji publicznej, usprawnią przemieszczanie się po ścisłym centrum Bytomia, będą stanowiły alternatywę dla samochodu. W czasie pandemii, operator systemu dba o to, aby urządzenia dezynfekować. Jeżeli bytomianie będą korzystali z tego środka lokomocji, będziemy chcieli rozszerzać system o kolejne dzielnice - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Na niektórych ulicach i na Rynku ograniczenie prędkości

- Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. To, że mieszkanki i mieszkańcy Bytomia już mogą korzystać z naszych rozwiązań mikromobilnych potwierdza, że obrana strategia jest skuteczna. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu, mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne - mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

Pojazdy Bolt są lekkie, stabilne, wyposażone w oświetlenie, które umożliwia bezpieczną jazdę także, kiedy zaczyna zmierzchać. To środek transportu zrównoważony pod względem emisji CO2.

Mogą osiągać maksymalną prędkość 25 km/h, jednak w ścisłym centrum miasta, maksymalna prędkość, jaką będzie można osiągnąć na hulajnodze, wyniesie do 18 km/h.

Ograniczenie dotyczy rejonu obszarów zdominowanych przez ruch pieszy:

 • Gliwickiej,
 • Jainty,
 • Dworcowej,
 • Rynku,
 • pl. Sikorskiego

Parkuj bezpiecznie lub w wyznaczonych miejscach

Użytkownicy hulajnóg podróżujący po Śródmieściu, Łagiewnikach i Szombierkach mogą parkować jednoślady np. przy stojakach rowerowych i wzdłuż budynków - tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa pieszych i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W ścisłym centrum miasta - na obszarze ulic: Dworcowej, Moniuszki (od ul. Powstańców Warszawskich do ul. Jagiellońskiej), Gliwickiej, Jainty, Sądowej, Krakowskiej (od Rynku do ul. Korfantego), przy Rynku i przy pl. Kościuszki - parkowanie hulajnogi będzie możliwe tylko w oznaczonych miejscach.

Jak skorzystać z hulajnogi?

By skorzystać z hulajnóg, wystarczy zainstalować w telefonie aplikację Bolt. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia. Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu, każdy użytkownik będzie się musiał zapoznać z instrukcją i wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu. Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, a korzystający z hulajnogi zapłaci 50 gr za każdą minutę jazdy.

Zasady bezpieczeństwa

Korzystanie z hulajnóg Bolt jest proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej jazdy:

 • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
 • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
 • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
 • niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
 • niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
 • korzystania z hulajnogi samemu - hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Elektryczne hulajnogi Bolt w Polsce i Europie

Bolt to europejska platforma miejskiej mobilności, która koncentruje się na tworzeniu bardziej przystępnych, wygodnych i odpowiedzialnych sposobów na codzienne przemieszczanie się po mieście.

Wypożyczalnie Bolt można już znaleźć w ponad 10 polskich miastach, a od dziś także w Bytomiu. Rozwój rozwiązań mikromobilnych platformy Bolt jest elementem “zielonych porządków”, czyli brania odpowiedzialności za wpływ platformy na środowisko naturalne.

Bolt ma ponad 50 milionów użytkowników w ponad 40 krajach w Europie i Afryce. Działalność platformy obejmuje szeroki zakres, ride-hailing, mikromobilność (hulajnogi i rowery elektryczne) i dostarczanie jedzenia i paczek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon