Kiedy stosować krem pod oczy?

Wielu młodym osobom wydaje się, że perspektywa zmarszczek jest odległa, wobec czego jako dwudziestolatkowie nie muszą specjalnie dbać o kondycję skóry, która jest naturalnie elastyczna, jędrna i pełna blasku. W rzeczywistości jednak taki stan rzeczy udaje się utrzymać jedynie przy pomocy prawidłowo dobranej pielęgnacji twarzy. Szczególną uwagę należy zwrócić na obszar pod oczami, który potrzebuje odrobinę więcej opieki, by faktycznie zachować pożądaną gładkość. Kiedy zatem należy stosować krem pod oczy?

Byt silnet

Krem pod oczy – w jakim wieku staje się niezbędny?

Oczywiście w okresie dojrzewania czy też tuż po osiągnięciu dorosłości zdecydowanie nie warto obciążać cery znaczną ilością specyfików, ponieważ wówczas moglibyśmy osiągnąć skutek odwrotny do zamierzonego. Skóra, zamiast prezentować się niezwykle zdrowo i promiennie, będzie przesadnie obciążona, co może skutkować nawet podrażnieniami oraz wystąpieniem niedoskonałości. Nie zmienia to jednak faktu, że krem pod oczy powinien zagościć w naszej rutynie pielęgnacyjnej jak najszybciej. Pamiętać o tym kosmetyku należy szczególnie po 25. roku życia. To właśnie wówczas naturalne procesy starzenia się skóry przyspieszają, w związku z czym mogą zacząć być widoczne pierwsze zmarszczki oraz drobne załamania. Z biegiem czasu spada gęstość włókien kolagenowych i elastyny, a to za ich sprawą cera pozostaje napięta, miękka w dotyku i odżywiona. Kiedy zatem wiek sprawia, że potrzebnych substancji jest coraz mniej, powinniśmy je dostarczać samodzielnie, m.in. poprzez krem pod oczy i krem do twarzy.

Jak dobrać krem pod oczy?

Warto na samym wstępie sobie uświadomić, że krem do twarzy nie zastąpi nam kremu pod oczy. Wszystko dlatego, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i delikatniejsza, co wynika bezpośrednio z mniejszego ukrwienia oraz niemal absolutnego braku gruczołów łojowych. Tym sposobem skóra pod oczami najszybciej się starzeje (to właśnie w tym miejscu zazwyczaj są dostrzegalne pierwsze zmarszczki), do tego łatwiej ulega podrażnieniom. Jej potrzeby są zatem zupełnie inne niż w przypadku cery na reszcie twarzy. Krem pod oczy powinien mieć przede wszystkim działanie nawilżające. Utrata niezbędnego nawodnienia w strefie wokół oczu może skutkować nadmiernym przesuszeniem, przez co będziemy wyglądać na zmęczonych i starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Odżywcze właściwości odpowiednio dopasowanego kremu pomogą nam nie tylko w utrzymaniu jędrności oraz elastyczności, ale także wpłyną na zmniejszenie ewentualnych zasinień pod oczami, które bywają mocno widoczne.

Jak aplikować krem pod oczy?

Nawet kiedy znajdziemy już dla siebie produkt idealny, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważna jest technika aplikacji. Dotyczy to zarówno kremu do twarzy, jak i właśnie kremu pod oczy. Przede wszystkim należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością. Wystarczy zaledwie odrobina kosmetyku, by swobodnie rozprowadzić go w wymaganym obszarze. Jeśli krem pod oczy ma bardziej zbitą, masełkową konsystencję, przed nałożeniem możemy go delikatnie rozgrzać między palcami, co sprawi, że konsystencja stanie się bardziej płynna. Następnie, zaczynając od miejsca, gdzie kończy się dolina łez, należy wklepać produkt dynamicznymi ruchami, stopniowo kierując się ku górze i podążając od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Nie należy jednocześnie zapominać, by odrobinę kremu nanieść też na powieki, gdzie również skóra jest bardzo cienka i szybko może zacząć się marszczyć. Nie bez znaczenia jest także umiejscowienie kremu pod oczy w naszej rutynie pielęgnacyjnej. Jego aplikację należy powtarzać dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Zawsze jest to ostatni etap pielęgnacji, tuż po tym, jak dokładnie oczyściliśmy i stonizowaliśmy cerę. Co szczególnie istotne, jeśli nakładamy kosmetyki kolorowe – warto trochę odczekać, aż krem dobrze się wchłonie. W ten sposób zaaplikowany później podkład oraz korektor nie będą się ważyć, zamiast tego przedłużymy ich trwałość i sprawimy, że nawet mocno kryjące, ciężkie formuły będą wyglądały gładko i lekko.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon