Hokej. Mistrzostwo przesunięte w czasie. Obostrzenia bezlitosne

Byt Secemski1

W sobotę hokeistki Polonii Bytom mogły przypieczętować dziesiąty tytuł mistrzowski w historii. Niestety, rewanż ze Stoczniowcem Gdańsk został odwołany z powodu wprowadzonych obostrzeń. Problem dotknął także juniorów niebiesko-czerwonych.

Kilka dni temu rząd ogłosił zaostrzenie obostrzeń, które mają wyhamować pandemię koronawirusa. Na liście tych, którzy tym razem dotkliwie je odczują, są sportowcy. Zakaz trenowania i rozgrywania zawodów mają nie tylko amatorzy, ale także dzieci i młodzież. Oto komunikat, który znajdziemy na stronie Ministerstwa Sport.

"W związku z wprowadzeniem powyższych przepisów, obowiązujące obostrzenia w obszarze sportu zezwalają na współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe z udziałem przedstawicieli sportu zawodowego:

- zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie o sporcie
- zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej
- lig zawodowych w rozumieniu ustawy o sporcie".

Hokeistki muszą czekać na tytuł

Decyzja rządu sparaliżowała rozgrywki sportowe w Polsce. Problem na własnej skórze odczuły także hokeistki Polonii Bytom! W sobotę rano Polski Związek Hokeja na Lodzie oficjalnie poinformował, że drugi mecz finał play-off ze Stoczniowcem Gdańsk został odwołany.

"Dzisiaj miał odbyć się drugi mecz finałowy pomiędzy Polonią Bytom a Stoczniowcem Gdańsk oraz drugie spotkanie o brązowy medal Atomówek GKS Tychy z UKHK Unią Oświęcim. Z powodu sytuacji epidemicznej zostały zawieszone wszystkie mecze PLHK. Na zasadzie par. 3 ust. 1 i par. 13 Regulaminu Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, Wydział Gier i Dyscypliny PZHL w związku zaistniałą sytuacją epidemiczną w kraju, z dniem 27 marca zawiesza wszystkie mecze PLHK. Dalsze decyzje o zakończeniu sezonu zostaną podjęte po 9 kwietnia" - czytamy na stronie PZHL.

Co dalej? Na razie bytomskie hokeistki muszą czekać do 9 kwietnia. Problem stanie się poważny, gdy obostrzenia zostaną przedłużone. PZHL przypomina, że zgodnie z regulaminem "rozgrywki mogą ulec skróceniu". A to będzie oznaczać, że Polonia wywalczy dziesiąty mistrzowski tytuł w historii bez rozgrywania rewanżu. Na szczęście nasze zawodniczki wygrały pierwsze spotkanie 5:1.

Warto przypomnieć, że rok temu także pandemia koronawirusa przyspieszyła wywalczenie mistrzostwa Polski przez Polonię. Wówczas nie udało się nawet rozegrać fazy play-off i uznano wyniki po sezonie zasadniczym.

Juniorzy także w zawieszeniu

Jest jeszcze jedna poszkodowana drużyna Polonii, bo o mistrzostwo Polski walczą także juniorzy. Podopieczni Mariusza Puzio w fazie grupowej zajęli pierwsze miejsce. Turniej w Sanoku rozpoczęli od porażki z Zagłębiem Sosnowiec po dogrywce (3:4). Potem jednak ograli Niedźwiadki Sanok 4:2, a potem Katowice Naprzód Janów 6:2. W półfinale ograli Podhale Nowy Targ 2:1.

W finale niebiesko-czerwoni szykowali się na rewanż z Niedźwiadkami. Zawody jednak także zostały przerwane, bo zgodnie z rozporządzeniem od soboty dzieci i młodzież nie mogą grać oraz trenować.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gala Klubu Sportowego Górnik Bytom 2021

Gala Klubu Sportowego Górnik Bytom. Podsumowanie 2021 roku

Mural kwk rozbark 01

Artyści ozdobili mur kopalni

Bytomski4 kurdziel

Nowym trenerem Polonii został dotychczasowy szkoleniowiec...

Hokejowa porażka na Pułaskiego

Hokeiści przegrali

Bytomski2 kajzer rez

Andrzej Kajzer, dyrektor GKS Szombierek Bytom rezygnuje z...

Bytomski2 psse bieg 2013 www

Będą biegać w parku