Kronika Policyjna: 29 marca [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 650946

Wandal wpadł z narkotykami

Amfetaminę, z której można było przygotować prawie 100 działek dilerskich, przechwycili dzielnicowi z komisariatu w Stroszku. Zatrzymany do sprawy 23-latek wpadł po tym, gdy próbował zniszczyć plastikową skrzynię. Za posiadanie takiej ilości środków odurzających zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

W sobotę rano mundurowi z komisariatu w Stroszku otrzymali informację, że za jednym ze sklepów przy ul. Strzelców Bytomskich młody mężczyzna dewastuje plastikową skrzynię. Patrol dzielnicowych, który udał się na miejsce, szybko namierzył wandala. Mężczyzna na widok policjantów zaczął ucieczkę, podczas której odrzucił małą paczkę. Już po chwili został obezwładniony i zatrzymany. W paczce znajdowała się amfetamina, z której można przygotować prawie 100 działek dilerskich. 23-latek trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Zabezpieczyli nielegalne papierosy

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 49-letniego mieszkańca Bytomia, który posiadał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna ze sprzedaży kontrabandy zorganizował sobie stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą bytomskiej komendy zatrzymali 49-letniego mężczyznę, mieszkańca Bytomia. W jego samochodzie i miejscu zamieszkania zabezpieczyli 44.980 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, które mężczyzna miał zamiar wprowadzić do obrotu. Bytomianin już usłyszał zarzuty. Teraz czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Za tego rodzaju czyny Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia i wysoką grzywnę.

Pijany uderzył w skodę

Promil alkoholu w organizmie miał 19-latek, który w sobotę spowodował kolizję drogową na ulicy Mikołaja Reja. Nietrzeźwy kierowca seata najechał na zaparkowaną Skodę. Całe zdarzenie widział świadek, który zaalarmował mundurowych. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi 2 lata więzienia.

W sobotę rano policjanci z drogówki zostali wezwani na ulicę Mikołaja Reja na miejsce kolizji drogowej. Jak wstępnie ustalili, kierujący seatem podczas manewru parkowania najechał na zaparkowany samochód skoda. Całe zdarzenia widział świadek, który powiadomił mundurowych. Okazało się, że kierujący seatem 19-latek był pijany. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie promil alkoholu. Mieszkaniec Bytomia już stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Z narkotykami i po narkotykach

W ręce stróżów prawa wpadł 22-letni mężczyzna, który po narkotykach usiadł za kierownicą opla corsy. W czwartek przed południem kierujący osobówką najechał na zaparkowane BMW. Badanie trzeźwości młodzieńca wykazało, że jest trzeźwy, natomiast jego nerwowe zachowanie wzbudziło u policjantów podejrzenia, że mógł wcześniej zażywać narkotyki. Niestety, mundurowi nie pomylili się.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem w dzielnicy Szombierki. Kierujący oplem podczas cofania najechał na zaparkowane BMW. Na miejsce wezwano policjantów ruchu drogowego. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że sprawca kolizji jest trzeźwy. Jednak jego nerwowe zachowanie oraz nadpobudliwość dało mundurowym podejrzenie, że 22-latek mógł prowadzić pojazd po użyciu narkotyków. Badanie narkotestem potwierdziło przypuszczenia. Ponadto, stróże prawa w samochodzie młodzieńca ujawnili narkotyki, a dalsze czynności w miejscu zamieszkania doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych porcji używek. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. W piątek usłyszał zarzuty. Następnie czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Z kradzieży uczyniła sobie stałe źródło dochodu

Stróże prawa z komisariatu „pierwszego” zatrzymali 20-letnią złodziejkę. Kobieta tylko w ciągu ostatnich dni kilkunastokrotnie dopuściła się kradzieży sklepowych. Złodziejka usłyszała już zarzuty. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

Mieszkanka Tarnowskich Gór odpowie za kradzież. Kobieta została ujęta na gorącym uczynku przez pracownika ochrony i przekazana w ręce mundurowych. Łupem złodziejki padły napoje alkoholowe. Analiza zebranego materiału wykazała, że to nie pierwsza taka kradzież 20-latki. Jak ustalono, kobieta kilkunastokrotnie zabierała artykuły ze sklepowych półek. Za każdym razem nie płacąc za nie. Zatrzymana trafiła do komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty. Teraz czeka ją spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Za kratami może spędzić najbliższe 5 lat.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon