Wstęp na msze wielkanocne tylko po umówieniu się. Tak jest w Bytomiu

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bytomiu Miechowicach wpadła na ciekawy pomysł, jak umożliwić wiernym osobisty udział w mszy w czasie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych, a jednocześnie utrzymać limit osób mogących jednocześnie przebywać na terenie kościoła.

Byt kosciol miechowice

Zgodnie z obowiązującymi (na razie) do 9 kwietnia 2021 r. obostrzeniami, udział wiernych w mszach jest możliwy tylko pod warunkiem, że zostanie zachowany limit co najwyżej 1 osoby na 20 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Jak jednak liczyć wiernych? Ustawiać przed wejściem osobę, by wpuszczała tylko tych wiernych, którzy zmieszczą się w limicie?

Na ciekawy pomysł wpadła Parafia Ewangelicko-Augsbueska w Bytomiu Miechowicach. Otóż u bytomskich ewangelików trzeba się zapisać na mszę zawczasu telefonicznie, jak do fryzjera (gdyby byli otwarci) albo dentysty. Bez tego nie ma wstępu na nabożeństwo. A w miechowickim kościele limit wiernych mogących jednocześnie przebywać w kościele jest wyśrubowany, bo wynosi zaledwie 10 osób.

Plan nabożeństw na czas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych w miechowickim kościele:

  • Niedziela Palmowa - 9.30

  • Wielki Czwartek - 16:00

  • Wielki Piątek - 9:30, 17:00

  • Wielkanoc - 9:30, 11:00

  • Poniedziałek Wielkanocny - 9:30, 11:00

Parafia Ewangelicko-Augsburska znajduje się przy ul. Matki Ewy 1 w Bytomiu. Kościół parafialny jest zbudowany w stylu neogotyckim. Pochodzi z 1898 roku. Parafia miechowicka w 1927 roku liczyła ok. 2300 wiernych, obecnie - ok. 200. Kościół, wraz z innymi zabudowaniami parafialnymi, starą plebanią, „Ostoją Pokoju”, Domkiem Matki Ewy, „Ciszą Syjonu” są obiektami zabytkowymi od 1987 roku. Ołtarz rzeźbiony w drzewie przedstawia krzyż na Golgocie i klęczących pod nim dwóch przedstawicieli ludu śląskiego: górnika i hutnika. Organy zbudowała w 1898 r. firma Schlag & Sohne ze Świdnicy.

Fot. Facebook Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon