Pociągi nie pojadą. Komunikacja zastępcza na odcinku Bytom – Chorzów Batory

Wczoraj o godzinie 19.50 doszło do zerwania trakcji elektrycznej i przechylenia się 4 słupów trakcyjnych na pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Pasażerowie wraz z drużyną konduktorską nie odnieśli obrażeń, jednak ruch w obie strony został zablokowany. W związku z powyższym zdarzeniem uruchomiono komunikację zastępczą dla podróżnych z Bytomia.

Byt sw katarzyna bytom

Trakcja spadła na pociąg

5 kwietnia 2021 roku w rejonie ulicy Poznańskiej w Chorzowie, między stacjami Chorzów Stary a Chorzów Miasto, sieć trakcyjna wraz ze słupami spadły na pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Ruch został zablokowany w obie strony. Za sprawą komunikacji zastępczej pasażerowie pociągu dojechali do celu. Awaria spowodowała również duże opóźnienia pociągów relacji Lubliniec – Katowice i Katowice – Lubliniec, Oświęcim – Lubliniec, Kluczbork – Katowice i Tarnowskie Góry – Katowice. Spóźnienie niektórych z nich sięgało nawet 80 minut.

Komunikacja zastępcza

Ze względu na zaistniałą sytuację, na trasie Bytom – Chorzów Batory wprowadzono zastępczą komunikacją autobusową za 30 pociągów. Dotyczy to głównie głównie relacji z Katowic do i z Tarnowskich Gór, Kluczborka, Lublińca. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów zostaną poinformowani na stacjach oraz przystankach.

Co spowodowały przewrócenie się trakcji i słupów trakcyjnych na pociąg? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy TUTAJ.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon